Lada Xray bude s CVT bude predstavená v najbližších týždňoch.

Lada Xray bude s CVT bude predstavená v najbližších týždňoch.

14. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Prvé informácie o tom, že ruská Lada sa chystá ponúknuť do vozidla Xray variátor sa objavili už na jeseň minulého roka. Neskôr, teda v apríli tohto roku prešiel Xray typovým schválením OTTS a následne ruský patentový úrad zverejnil informácie o Lade Xray s CVT. Dokonca aj samotný AutoVaz tieto informácie potvrdil.

Lada Xray CVT

Lada Xray CVT bude mať pod kapotou atmosférický 1,6 litrový štvorvalec s označením Renault H4M a výkonom 112 koní. Tento agregát sa bude vyrábať v ruskom Togliatti a bude spojený bude s variátorom Jatco JF015E japonskej výroby.

Dátum predstavenia novinky prezradil prezident AutoVazu pre magazín vedomosti.ru. Podľa jeho slov prebehne predstavenie už o pár týždňov. Taktiež pre magazín prezradil, že Lada plánuje v najbližších rokoch úplne transformovať svoje modely. Podľa našich informácií má Lada postupne predstaviť novú Vestu, novú Ladu 4×4 (zároveň aj aktualizovanú súčasnú generáciu) a taktiež aj nový crossover.

Lada Xray s CVT sa má súčasne predávať s manuálnou prevodovkou a 5-stupňovou robotizovanou prevodovkou. Tieto dve verzie budú aj naďalej spárované s 1,6 alebo 1,8 litrovým motorom AutoVaz. Koncom roka by mala do ponuky prísť aj Vesta s CVT a motorom Renault. V Európe sa pravdepodobne Vesta s CVT predávať nebude. Možno až ďalšie generácia, či facelift.

Takto by mohol vyzerať interiér modernizovanej Vesty

Pozri si prvý slovenský test Lada Xray Cross.