Takto by mohlo vyzerať kombi od Bentley s maximálnou rýchlosťou viac ako 300 km/h.

Takto by mohlo vyzerať kombi od Bentley s maximálnou rýchlosťou viac ako 300 km/h.

16. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

V luxusnom segmente vozidiel rodinné kombi nenájdeme. Namiesto toho si môže záujemca o také vozidlo kúpiť Rolls Royce Culinan alebo Bentley Bentayga. Poprípade si môže kúpiť lacnejšiu alternatívu vozidiel kombi Mercedes-Benz triedy E, BMW radu 5 alebo Audi A6. Lenže čo také Bentley Flying Spur Sports Wagon? Na to sa pozrieme nižšie.

Zdroj: X-Tomi Design

Známy maďarský dizajnér X-Tomi Design sa pozrel na to, ako by mohlo vyzerať rodinné Bentley Flying Spur. Po dizajnovej stránke toto auto má rovnakú prednú časť ako sedan, ale najväčšia zmena nastáva od C-stĺpiku. Tam nenájdeme klasickú klesajúcu strechu, ale pokračujúcu ďalej. Čiže klasický koncept kombi. X-Tomi neukázal už zadnú časť, no tam by sme našli klasické svetlá v tvare B. V podstate tak ako to má aj sedan.

V interiéri by sme našli to isté ako má sedan. Mohutnú palubnú dosku s dvojfarebnou dekoráciou a pod ňou 12,3″ displej s multimediálnym systémom. Vzadu by s veľkou pravdepodobnosťou nebola dvojica sedadiel, ale klasické sedadlá pre tri osoby, ktoré by sa dali sklopiť v pomerne 40:20:40.

Asi najzaujímavejšia vec pri takom kombi je motor. Veľký 6,0 litrový dvanásťvalec s výkonom 635 koní a krútiacim momentom 900 Nm by bol v takom segmente rarita. Vďaka tomu môže toto luxusné kombi zrýchliť na stovku za 3,8 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť viac ako 330 km/h.

Bentley Flying Spur Sports Wagon nie je zlý nápad, no určite zostane iba na papieri. Predaje takého vozidla by určite neboli veľké a pre automobilku by to boli iba zbytočné náklady navyše. Namiesto toho môže zákazník siahnuť po Bentayge, ktorá je taktiež praktická a ponúkne vyšší podvozok. Lenže na druhej strane na dnešnú dobu by bol kombík s dvanásťvalcom pod kapotou celkom zaujímavý. Možno niekedy v budúcnosti sa nájde úpravca, ktorý spraví z luxusného sedanu rodinné kombi.