Takto môže vyzerať nový Mercedes-Benz triedy S.

Takto môže vyzerať nový Mercedes-Benz triedy S.

1. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia Mercedes-Benz triedy S W222 je na trhu už od roku 2013. Facelift bol predstavený v roku 2017, no tento rok je čas na novú generáciu. Vždy býva zvykom, že trieda S určuje nové trendy a nová generácia pravdepodobne nebude výnimkou.

Mercedes-Benz S class 2020

Po dizajnovej stránke sa trieda S zmení. Predná maska bude väčšia a modernejšia. Na ňu budú nadväzovať moderné LED svetlomety, ktoré dokážu premietať na cestu obrazy. Napríklad informácie z navigácie, upozornenia a mnoho ďalšieho. Na obrázku z magazínu kolesa.ru je síce klasická línia triedy S zachovaná, ale nová generácia dostane určite novú líniu so zachovaním aristokratického vzhľadu. Všimnúť si môžeš aj zasunuté kľučky dverí. Také kľučky vyzerajú moderne, ale znižujú aj odpor vzduchu. Vzadu nájdeme úzke svetlomety prepojené lištou. Nie je vylúčené prepojenie LED pásikom.

Interiér novej triedy S bol už dávnejšie nafotený. Tam nájdeme veľký dotykový displej na palubnej doske a nový volant. Samozrejmosťou budú aj nové luxusné materiály.

Mercedes-Benz S class 2020

Každá nová trieda S určuje smer asistenčných systémov a novinka nebude výnimka. V ponuke asistenčných systémov pravdepodobne nájdeme najmodernejší autopilot a najmodernejšie asistenčné systémy, ktoré budú chrániť posádku a okolitých účastníkov cestnej premávky.

V ponuke motorov nájdeme viacero hybridných modifikácii, ale v ponuke nebude chýbať motor V12. Samozrejmosťou v ponuke budú aj mild-hybridné verzie a plug-in hybridné verzie. Na čisto elektrický pohon bude model EQS,, ale o ňom si povieme v ďalšom článku.

Oficiálne predstavenie novej triedy S by malo prebehnúť už tento rok. Otázne je, či Mercedes predstaví novinku na autosalóne v Ženeve alebo vo Frankfurte.

Mercedes S 2019 Interior

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: kolesa.ru