Takto by mohol vyzerať Van Lada. Do výroby pôjde pravdepodobne súrodenec Dacie Dokker.

Takto by mohol vyzerať Van Lada. Do výroby pôjde pravdepodobne súrodenec Dacie Dokker.

3. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

O tom, že Lada predstaví nový Van sme si napísali pár článkov. Predstavený by mal byť začiatkom budúceho roka a predaj by sa mal začať v polke budúceho roka. AutoVaz síce žiadne informácie nezverejnil, ale podľa odhadov by to mal byť súrodenec Dacie Dokker s upraveným dizajnom v štýle X-Design. No v dnešnom článku sa pozrieme na grafickú štúdiu ruského dizajnéra Nikitu Aksyonova. Ten sa pozrel ako by mohol vyzerať 9-miestny van alebo skôr mikrobus.

Už na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o Renault Traffic. Keďže je Lada súčasťou aliancie Renault-Nissan, tak by to bolo aj možné. Zmenená je predná maska, ktorá je navrhnutá v štýle X-Design. Svetlá sú taktiež podobné Lade Veste. Všimnúť si môžeš aj elektróny, ktoré sú dizajnovo podobné Veste Cross.

Interiér Nikita nenavrhol, ale tam by sme mohli očakávať veľkú podobnosť s Renault Traffic až na pár detailov. Napríklad volant by bol Lada a aj dotykový displej s multimediálnym systémom. Čo sa týka motorizácií, tam by sme mohli očakávať DCi95 a DCi120. Teda 1,6 litrový diesel s výkonom 95 alebo 120 koní.

Renault Traffic

Jedná sa iba o grafickú štúdiu a je isté, že takéto vozidlo do predaja nepôjde. No tento rok Lada predstaví X-Ray s variátorom CVT. Ku koncu roka by sa mala objaviť aj Vesta s variátorom, ale očakávame, že Lada rovno predstaví facelift alebo druhú generáciu, ktorá by mala mať úplne nový interiér s veľkým dotykovým displejom orientovaným na výšku. Ten by bol prevzatý z vozidiel Renault. No necháme sa prekvapiť.

Mimochodom AutoVaz chce predstaviť do roku 2021 niekoľko ďalších modelov. Takže sme určite zvedavý.

Takto by mohol vyzerať interiér modernizovanej Vesty

Pozri si aj testy vozidiel Lada:

Test Lada Vesta SW Cross.

Test Lada 4×4.

Test Lada Vesta s robotizovanou prevodovkou.

eshop spiatocka.sk