Lada Vesta sa môže zmeniť na luxusné auto s nočným videním a pohonom všetkých kolies.

Lada Vesta sa môže zmeniť na luxusné auto s nočným videním a pohonom všetkých kolies.

5. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Lada Vesta môže byť u nás vybavená vzhľadom na svoju triedu celkom dobrou výbavou. Vo výbave LUXE má tempomat, navigáciu, cúvaciu kameru, vyhrievané čelné sklo, vyhrievané predné a zadné sedadlá, tiež aj parkovacie senzory. V podstate taká výbava je dostačujúca na bežné používanie aj keď asistenčné systémy by už mohli byť v ponuke. Teda ako pre koho. Lenže Vesta môže byť o niečo luxusnejšie a tým nemyslím drahé obklady a kvalitnejšie materiály. Skôr prvky výbavy. 

Lada Vesta Hudway

Spoločnosť Hudway je známa tým, že vyrába doplnkový head-up displej, ktorý premieta údaje zo smartfónu pred vodiča. No v tejto spoločnosti sa chcú posunúť o krok ďalej a preto predstavujú doplnkovú výbavu pre Ladu Vestu. Jedná sa o integrovaný head-up displej, nočné videnie, 360° kameru a dokonca môže mať Vesta pohon všetkých kolies vďaka. O ten by sa mal starať elektromotor umiestnený na zadnej náprave. Sú to celkom zaujímavé doplnky, ktoré z Vesty urobia dobre vybavený automobil.

Podľa konateľa Ivana Klabukova môže byť takou výbavou vybavený každý model Lada, ale pre pilotný projekt zvolil Vestu kvôli jej obľúbenosti.

Cena za takú výbavu sa má pohybovať od 60 000 do 195 000 rubľov čo je asi od 800€ do 2 600€. Spoločnosť Hudway oslovila aj AutoVaz pre možnú sériovú výrobu. No osobne si myslím, že AutoVaz toto zamietne a skôr sa bude jednať o prerábku na objednávku. V aliancii Renault-Nissan majú k dispozícii kopec techniky, ale Lada ju žiaľ pravdepodobne nedostane. Na jednej strane to je super pretože Lada si môže zachovať nízku cenovku a veľa ľudí sa potrebuje s autom len dopraviť.

eshop spiatocka.sk

Pozri si vianočný špeciál s Ladou a ruským veľvyslanectvom.