Mazda predstaví nové kompaktné SUV na autosalóne v Ženeve. Bude to možno Mazda CX-4.

Mazda predstaví nové kompaktné SUV na autosalóne v Ženeve. Bude to možno Mazda CX-4.

5. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Mazda oznámila svoju účasť na autosalóne v Ženeve, ktorý sa otvorí v marci tohto roka. Na výstave budú Japonci prezentovať nové kompaktné SUV. Veľa info o novinke nemáme. Zostáva nám jedine hádať čo japonská automobilka predstaví.

Názov novinky zatiaľ tiež nie je známy. Špekuluje sa, že novinka sa bude volať buď CX-3 alebo CX-4. Avšak model CX-3 dostal facelift minulý rok a je teda malá pravdepodobnosť, že Mazda predstaví nový model. Pravdepodobná je skôr druhá alternatíva, teda CX-4. Na čínskom trhu už je v ponuke Mazda CX-4, no pravdepodobne tá pre európsky trh dostane dizajn podobný novej Mazde 3. V podstate by sa malo jednať o kompaktné SUV coupe so vzhľadom novej Mazdy 3. Interiér by mal byť rovnaký ako v novej Mazde 3.

Čínska Mazda CX-4

Po technickej stránke bude novinka zdieľať techniku tiež s Mazdou 3. Očakávať môžeme aj pohon všetkých kolies a agregáty SkyActiv vrátane agregátu SkyActiv X. Tento motor v podstate funguje ako diesel, ktorý spaľuje benzín. Zmes nezapaluje sviečka, ale stlačený vzduch. To je asi zatiaľ všetko. O novinke ti určite prinesieme informácie priamo zo Ženevy.

eshop spiatocka.sk