Škoda odhalila interiér nového Kamiqu. Je skoro rovnaký ako v Škode Scala.

Škoda odhalila interiér nového Kamiqu. Je skoro rovnaký ako v Škode Scala.

6. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Česká automobilka Škoda už o mesiac na autosalóne v Ženeve predstaví nový crossover. Toto už nie je žiadne tajomstvo. Však o novinke sa šepká už od jesene minulého roka, ale postupom času máme stále viac a viac informácií vrátane oficiálneho odhalenia interiéru.

Škoda Kamiq interiér

Interiér nového Kamiqu je podobný Škode Scala a novinka je druhý model automobilky, ktorý má nový koncept interiéru. Ďalšie modely budú tiež nasledovať Scalu a Kamiq. Môžeme teda očakávať, že Octavia štvrtej generácie bude mať podobný interiér, ale vráťme sa späť ku Kamiqu.

Uprostred palubnej dosky je voľne stojaci dotykový displej. Pod ním sú výduchy vzduchu a ovládanie klimatizácie. Dekoračný obklad okolo displeja kopíruje línie kapoty, no slúži aj ako ergonomická opierka ruky pri ovládaní infotainmentu. Bočné výduchy vzduchu siahajú až na okraj palubnej dosky. Takéto riešenie opticky zväčšuje interiér. V interiéri bude dostupný za príplatok 10,25 palcový virtual kokpit, vyhrievané zadné sedadlá, vyhrievaný volant a vyhrievané čelné sklo. Interiér je vyrobený z nových kvalitných materiálov.

Škoda Kamiq

Čo sa týka rozmerov, tak rázvor je 2 651 mm dlhý. Vďaka tomu budú mať cestujúci vzadu 73 mm miesta pred nohami. Objem batožinového priestoru je 400 litrov a po sklopení sedadiel sa zväčší na 1 395 litrov.

eshop spiatocka.sk

Pripomeňme si, že Škoda Kamiq je postavená na modulárne platforme MQB. Pod kapotou nájdeme pravdepodobne litrový trojvalec TSI, 1,5 TSI a 1,6 TSI. V ponuke bude určite 7-stupňová dvojspojková automatická prevodovka. Hovorí sa, že v ponuke bude len pohon prednej nápravy, no toto ešte nie je potvrdené.

Na prednej strane novinky bude LED denné svietenie s dynamickými smerovkami na vrchu a nižšie budú Full LED svetlá. Na zadnej strane sa bude nachádzať nápis Škoda. Po novom bude mať taký napíš každý model Škoda. Novinka bude predstavená na autosalóne v Ženeve 5.3.2019. Určite ťa budeme informovať o Škode Kamiq priamo zo Ženevy.

Takto by mohla Škoda Kamiq vyzerať. 

Foto: kolesa.ru

Pozri si aj článok o Škode 720, ktorá mohla zmeniť Škodu.