Takto by mohol vyzerať Genesis G70 Coupe.

Takto by mohol vyzerať Genesis G70 Coupe.

5. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Značka Genesis je v podstate automobilová značka, ktorá patrí k automobilke Hyundai. Táto značka sa v poslednej dobe veľmi rozrástla, ale Genesis zatiaľ nemá v ponuke luxusné coupe. Avšak Genesis G70 Forum nám ukázal ako by mohlo také coupe vyzerať.

Na tejto grafickej štúdii vyzerá Coupe celkom dobre. Na prednej strane nájdeme prednú mriežku prevzatú z modelu G90, úzke svetlomety a ostro tvarované chrómové lišty. Na zadnej strane sú dve koncovky výfukov. Medzi nimi je falošný difúzor a určite zaujme aj znak Genesis, ktorý sa podobná na Bentley.

Keďže výroba tohto vozidla nie je zatiaľ oficiálne plánovaná, tak nevieme s istotou potvrdiť aké agregáty by boli pod kapotou. Avšak s veľkou pravdepodobnosťou by bol v ponuke zážihový prepĺňaný štvorvalec 2,0 T-GDi a 2,2 litrový diesel CRDi. Na vrchol by sa postavil prepĺňaný 3,3 litrový šesťvalec s výkonom 370 koní. Je dosť možné, že Coupe by mohlo mať ešte vyšší výkon. Však divízia N už dávnejšie oznámila, že majú v pláne vyrobiť výkonné coupe.

Mimochodom podľa odhadov Genesis má predstaviť na blížiacom autosalóne v New Yorku elektrický koncept Coupe.

eshop spiatocka.sk

Zdroj: Genesis G70 Forum