Ford postupne elektrifikuje všetky svoje vozidlá. Keby radšej pridali valce naviac.

Ford postupne elektrifikuje všetky svoje vozidlá. Keby radšej pridali valce naviac.

5. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Ford oznámil rozsiahlu elektrifikáciu svojich vozidiel a na budúci rok prinesie spoločnosť na trh športový crossover, ktorý bude mať slušný dojazd.

Koncept Ford March 1

Podľa britského magazínu Autocar, elektrifikácia vozidiel Ford sa začala 3. apríla. Práve vtedy Ford predstavil novú generáciu crossoveru Kuga, ktorého 2,0 litrový dieselový motor je vybavený „mäkkým“ hybridom so 48-voltovým štartovacím generátorom a spoločným výkonom 150 koní.

Budúci rok Ford predstaví crossover v tvare kupé, ktorého dizajn bude inšpirovaný legendárnym modelom Mustang. V súčasnosti má koncepčný názov Mach 1 a poháňať ho bude elektromotor. Jeho dojazd by mal byť 600 km podľa WLTP.

Osobné automobily Fiesta a Focus nebudú stáť bokom. Budú vybavené 1,0 litrovou pohonnou jednotkou s mild-hybridným pohonom. Podľa Fordu s týmto motorom oba modely spotrebujú maximálne 4 litre paliva v kombinovanom cykle.

Sedem miestne SUV Cross Explorer bude tiež úspornejšie. Jeho 3,0 litrový biturbo šesťvalec bude pracovať s elektromotorom a batériou, ktorú možno nabíjať. Dojazd na čisto elektrický pohon má byť 40 kilometrov.

Nakoniec tohto roku predstavia Američania hybridné verzie Transitu a Tourneo, pričom komerčná dodávka dostane neskôr plne elektrickú verziu.