Aká farba na aute je najpraktickejšia?

Aká farba na aute je najpraktickejšia?

4. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Pri kúpe auta hrá rolu aj farba exteriéru. Najmä pri ženách. Tie si na farbu potrpia. Avšak každá farba má svoje výhody aj nevýhody. Aké? Na to sa pozrieme nižšie.

Vhodná farba auta

Hovorí sa 100 ľudí 100 chutí. Každý človek má iný vkus a preto sa každému môže páčiť iná farba. Dokonca podľa prieskumov môže farba vyjadrovať povahu auta. Napríklad majiteľ bieleho auta môže byť harmonický a milý človek. Na druhej strane majiteľ čierneho auta by mal byť drsný človek. Týmto pravidlom by som sa veľmi neriadil. Veľakrát sa stane, že človek si kupuje auto podľa ceny, technického stavu a výbavy. Niekedy je proste farba na poslednom mieste.

eshop spiatocka.sk

Ak sa presunieme k praktickej stránke farby, tak špina je najmenej vidieť na sivých a strieborných odtieňoch. Náchylná farba na špinu a škrabance je napríklad čierna a biela. Lenže špina nie je všetko. Niekedy bude treba aj diel lakovať a chytiť odtieň môže byť problém. Najnevhodnejšie na lakovanie sú kovové alebo khaki odtiene. Čiže napríklad sivá alebo hnedá. V konečnom dôsledku najpraktickejšia farba vychádza sivá.

Farba: khaki