Hyundai ukázal volant budúcnosti. Dostane dotykové displeje namiesto tlačidiel.

Hyundai ukázal volant budúcnosti. Dostane dotykové displeje namiesto tlačidiel.

4. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Volant je neodmysliteľnou súčasťou vozidiel. Nachádza sa v nich už od počiatkov. Avšak spolu s vývojom vozidiel ide aj volant. Dnes sú čalúnené, vyhrievané a multifunkčné. Práve multifunkčný volať má tlačidlá, ktorými môžeme ovládať rôzne systémy. Ale ako by mohol vyzerať multifunkčný volant o pár rokov? Na to sa pozrel Hyundai.

Juhokórejská automobilka Hyundai predstavila interiér blízkej budúcnosti na modely i30. Nájdeme v ňom virtuálny kokpit štvrtej generácie a dotykový displej na stredovej konzole. Tento displej je zložený z dvoch displejov vzdialených 6 mm. Takéto riešenie displejov vytvára na displeji 3D efekt, vďaka čomu šofér lepšie vníma údaje z neho. Ďalšia a asi najzaujímavejšia novinka je volant, ktorý má dva dotykové displeje namiesto tlačidiel. Vďaka displejom je ovládanie infotainmentu jednoduchšie a intuitívnejšie, čo šoférovi uľahčí prácu za volantom. Mimochodom dotykové obrazovky na volante majú päť konfigurácií tlačidiel a sú ľahko ovládateľné.

Určite sa pýtaš prečo Hyundai použil práve i30. Nie je to zrovna najnovší model a Hyundai má určite v pripravené aj novšie vozidlá. No je to preto, lebo automobilka chce ukázať, že inovácie sa netýkajú len drahých áut, ale môžu sa nachádzať aj v lacnejších autách. Hyundai chce takisto dokázať, že inovácie môžu byť dostupné pre väčší počet ludi.

Mimochodom tento interiér sa neobjaví v ponuke súčasného modelu i30. Slúži iba na ukážku nových technológií. Možno nás Hyundai prekvapiť až pri ďalšej generácií.

eshop spiatocka.sk

Pozri si aj test Hyundai i30 N Performance.