Ford Puma ide opäť do výroby, ale coupe to nebude.

Ford Puma ide opäť do výroby, ale coupe to nebude.

3. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Ak si zaspomíname do 90. rokov minulého storočia, tak určite si pamätáš Ford Puma. Jednalo sa o maličké coupe, ktoré bolo vhodné skôr pre ženu. Výroba bola však ukončená v roku 2002. Avšak Ford Puma sa začne zasa vyrábať a to už tento rok. No má to jeden háčik. Nová Puma už nebude maličké coupe, ale crossover. Je to veľká škoda. Mimochodom Mitsubishi tiež oživilo názov Eclipse. V minulosti bol Eclipse kabriolet, avšak teraz je to crossover. Presnejšie sa volá Eclipse Cross.

Ford EcoSport nie je v Európe veľmi obľúbený. Už ten názov svedčí sám o sebe, ale poďme k číslam. Minulý rok bolo v Európe predaných 110 574 kusov Ford EcoSport. Pre porovnanie takých Renault Captur sa predalo 211 092 kusov. To je skoro raz toľko. Preto Ford predstaví nový kompaktný crossover Puma. Postavený je na rovnakej platforme ako Fiesta. Dizajn bude taktiež podobný. V podstate sa bude jednať o takú praktickú štýlovku. Puma ponúkne batožinový priestor s objemom 456 litrov. Pre porovnanie EcoSport má objem len 354 litrov. Miesta pre cestujúcich bude tiež dostatok. Najviac v triede.

Veľa informácií o technike nemáme. Avšak vo vozidle sa určite objavia moderné asistenčné systémy. V ponuke motorov nájdeme zážihové trojvalce EcoBoost a vznetový agregát 1,5 TDCi. V ponuke bude aj hybrid zložený s 1,0 EcoBoost a elektromotora so spoločným výkonom 155 koní. Novinka sa bude vyrábať v rumunskom meste Craiova a výroba začne dokonca tohto roka. Mimochodom v meste Craiova sa vyrába aj Ford EcoSport.

Predaj EcoSportu bude prebiehať aj naďalej, no ak sa Puma osvedčí, tak nie je vylúčené, že EcoSport úplne nahradí. Avšak to je ešte vo hviezdach?

eshop spiatocka.sk

Čo hovoríš na SUV/Crossover éru? Automobilky majú v ponuke čoraz viac SUV-čiek a crossoverov.

Foto: kolesa.ru