Takto by mohla vyzerať štvordverová Toyota Supra.

Takto by mohla vyzerať štvordverová Toyota Supra.

24. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Štvordverové coupe sú dnes obľúbené. Tieto vozidlá ponúknu športový dizajn coupe, ale aj viac mesta na zadných sedadlách a väčší batožinový priestor. Pre tieto výhody automobilky ponúkajú tieto vozidlá a záujem o ne je celkom vysoký. Však len nedávno mníchovská automobilka BMW predstavila rad 8 Gran Coupe. Lenže ako by mohla vyzerať štvordverová Supra? Na to sa pozreli ruský kolegovia s magazínu kolesa.ru.

Toyota Supra 4-door

Predná časť štvordverovej Supry je v podstate rovnaká ako má coupe. Zadná časť je taktiež rovnaká, no pri pohľade z boku nastávajú zmeny. Na aute sa nachádzajú ďalšie dvere navyše, ktoré Supre naozaj pasujú. Auto vyzerá športovo, ale na druhej strane prakticky.

Na grafickej štúdii interiér nenájdeme, ale ten by bol rovnaký ako má coupe. Jedine vzadu by boli sedadlá navyše, ktoré by neponúkli veľa miesta na nohy a ani na hlavu. S veľkou pravdepodobnosťou by sa vzadu nachádzali len dve sedadlá. Auto by bolo teda len pre štyri osoby.

Pod kapotou by mohol pracovať preplňovaný radový šesťvalec s výkonom 335 koní a krútiacim momentom 490 Nm. V prípade tejto verzie by bolo zrýchlenie na stovku o niečo pomalšie než má coupe.

S veľkou pravdepodobnosťou štvordverová Supra nepôjde nikdy do výroby. Je to škoda, pretože vyzerá v skutku výborne. Čo povieš?

Toyota Supra 4-door

Zdroj: kolesa.ru