Aké to je ísť s autom 417 km/h? James May to prezradil.

Aké to je ísť s autom 417 km/h? James May to prezradil.

25. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Rýchlu jazdu miluje viacero šoférov, no nie vždy to je bezpečné. Ale v dnešnom článku sa bezpečnosti nebudeme venovať. Pravdepodobne skoro každý vodič vyskúšal ísť rýchlejšie než 200 km/h a ten čo to skúsil zistil, že to nie je žiaden problém. Taktiež poniektorí okúsili magickú rýchlosť 300 km/h a tiež to v podstate nie je problém. Áno riziká sú vždy pri takej rýchlosti, ale tomu sa venovať nebudeme. Lenže aký je to pocit ísť viac ako 400 km/h? Táto rýchlosť sa zdá byť už veľmi vysoká a veľmi málo ľudí na svete ju skúsilo.

Bývalý člen Top Gear James May vyskúšal 4.7.2010 maximálnu rýchlosť, na tú dobu brutálneho vozidla Bugatti Veyron Super Sport s výkonom až 1 200 koní. Na okruhu Ehra-Lessien, vošiel do klopenej zákruty rýchlosťou 200 km/h a následne na rovinke dlhej 8,7 kilometra dosiahol rýchlosť 417,61 km/h. S touto rýchlosťou sa zapísal do Guinnessovej knihy rekordov, ale len na chvíľu. O pár minút neskôr nastúpil do Bugatti  Pierr Henri Raphanel a dosiahol rýchlosť až 431 km/h, takže prekonal rekord Jamesa Maya.

Aké je to teda jazdiť pri tak vysokej rýchlosti? Podľa Jamesa úplne jednoduché. Stačí do zákruty vojsť správnou rýchlosťou, potom dať plný plyn a už iba udržiavať volant. Nič iné netreba. V podstate podľa mňa má pravdu. Však po rovnej ceste fakt nič netreba robiť len držať smer. Bugatti Veyron je predsa na takú rýchlosť robené, no nesmie sa nič stať. Taký vták v ceste alebo defekt by mohli narobiť riadne problémy pri takej rýchlosti. Vtedy by to mal šofér asi isté.