McLaren zoberie svoj model GT na tour po západnej Európe.

McLaren zoberie svoj model GT na tour po západnej Európe.

27. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

McLaren tento rok predstavil svoje najväčšie a najkomfortnejšie vozidlo všetkých čias. Volá sa GT a tým pádom vstupuje do triedy GT, teda rýchle pohodlné autá na dlhé vzdialenosti. Na McLaren je to celkom nezvyčajné vozidlo, ale aby ukázalo svoje pohodlie, tak McLaren ho berie na tour po západnej Európe.

McLaren GT Tour

McLaren GT vyzerá na prvý pohľad ako bežný superšport od automobilky, no nie je to tak. Toto GT stojí na známom celokarbónovom skelete MonoCell II T, teda Touring. Na dĺžku meria 4,7 metra. Okrem dĺžky a pohodlia pre dvoch cestujúcich ponúkne GT aj dva batožinové priestory s celkovým objemom 570 litrov. Jeden s objemom 150 litrov sa nachádza vpredu a ďalší s objemom 420 litrov sa nachádza vzadu nad motorom. Dokonca to zadného kufru sa zmestia lyže alebo golfové palice do 185 cm.

McLaren GT Tour

O pohon tohto pohodlného superšportu sa stará dvakrát preplňovaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom 620 koní a krútiacim momentom 630 Nm. Na stovku sa dostane za 3,2 sekundy a maximálna rýchlosť je 326 km/h.

Pre dvoch cestujúcich je k dispozícii aj kožené čalúnenie Nappa, ambientné osvetlenie, panoramatická strecha alebo 12,3″ displej s najnovším multimediálnym systémom. O pohodlie sa postarajú aj adaptívne hydraulické tlmiče s troma režimami Comfort, Sport a Track. Riadenie má byť v režime Comfort taktiež komfortné vďaka hydraulickému posilňovaču. Na menej kvalitných cestách sa určite zíde podvozok, ktorý dokáže meniť svetlú výšku od 110 mm do 130 mm.

Keďže je McLaren GT vyvinutý a prispôsobený na jazdu po Európe, tak britská automobilka s týmto vozidlom absolvuje tour po západnej Európe. Cieľom akcie je osloviť existujúcich, ale aj nových majiteľov vozidiel McLaren. Okrem vozidla GT sa akcie zúčastní aj McLaren 720S Spider a McLaren Senna.

Tour sa bude konať v nasledujúcich dátumoch v následujúcich mestách:

  • 17. jún: Bristol / Birmingham & Leeds
  • 20. jún: Londýn / Ascot & Manchester
  • 25. júna: Utrecht
  • 27. jún: Glasgow & Brusel
  • 2. júl: Hamburg, Frankfurt a Lugano
  • 4. júla: Mníchov, Düsseldorf a Miláno
  • 10. júla: Zürich, Stuttgart a Barcelona
  • 17. júla: Paríž

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: McLaren