Takto by mohla vyzerať Lada Xray Cross Coupe.

Takto by mohla vyzerať Lada Xray Cross Coupe.

1. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidlá SUV Coupe sú na trhu s vozidlami veľmi obľúbené. Po cestách ich jazdí veľa, ale tieto vozidlá majú jeden veľký problém. V ponuke ich majú prevažne prémiové automobilky a cena takého vozidla je vysoká. S riešením prišiel Renault s modelom Arkana, ktorý na ruskom trhu začína na sume 990 000 rubľov čo je približne 13 800€. Avšak čisto teoreticky by mohla mať Arkana lacnejšieho ruského konkurenta od Lady.

Lada Xray Cross Coupe

S veľkou pravdepodobnosťou Lada Xray Cross Coupe nepôjde nikdy do výroby, no aj napriek tomu sa pozrel portál kolesa.ru na to ako by mohlo také vozidlo vyzerať.

Predná časť vozidla je veľmi podobná Xray Cross, avšak nárazník je športovejšie navrhnutý. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť veľké disky kolies, ktoré by mohli mať kľudne aj 19″ a krásne klesajúcu strechu od C-Stĺpiku. Zadná časť vyzerá uhladene a jednoducho s dvojitou koncovkou výfuku na ľavej strane. V tomto prípade by sa Xray Cross Coupe hodili dve samostatné koncovky.

Interiér vozidla nebol zobrazený, ale tam by sme veľké zmeny oproti Xray Cross nenašli. Jedinou zmenou by mohli byť športové sedadlá a čierné dekoračné lišty.

V ponuke motorov by mohol základ tvoriť 1,6 litrový benzín s výkonom 106 koní a o niečo výkonnejší agregát by bol 1,8 litrový štvorvalec s výkonom 122 koní. Na vrchole by sme našli 1,8 litrový atmosférický štvorvalec s výkonom 145 koní. Samozrejmosťou by bol pohon len predných kolies, ako aj manuálna alebo robotizovaná prevodovka. Neskôr by mohol do ponuky pribudnúť aj variátor Jatco.

Lada Xray Cross Coupe

Ako som vyššie spomenul Lada Xray Cross Coupe určite nebude, ale ak predsa v Rusku chceli také vozidlo, tak určite by bolo vlajkovou loďou automobilky Lada. Necháme sa prekvapiť časom. Renault možno umožní Lade vyrobiť SUV Coupe na platforme Arkana.

Zdroj: kolesa.ru