Elektrické Porsche Taycan bolo nafotené v Šanghaji bez maskovania.

Elektrické Porsche Taycan bolo nafotené v Šanghaji bez maskovania.

30. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Fotky alebo videá elektrického Porsche Taycan môžeš vidieť na internete veľmi často. Prevažne na okruhu Nurburgring pri testovaní, ale vždy s kamuflážou. Porsche nechce aby verejnosť videla ich novinku ešte pred predstavením. Avšak v Číne majú k tomu iný prístup. Tam sa Taycan premával absolútne bez maskovania. Porsche chce asi zaujať zákazníkov v Číne.

Porsche Taycan 2020

Porsche Taycan bez kamufláže bolo nafotené v čínskom meste Šanghaj pred hotelom Peninsula absolútne bez kamufláže. Teda na vozidle nájdeme malú kamufláž na C-stĺpiku, na streche a otvor na prednom blatníku je tiež kamufláž. Po dizajnovej stránke vyzerá Taycan veľmi dobre. Pri pohľade z boku si všimni nádhernú siluetu, ktorá začína vpredu nízkou kapotou, pokračuje zvyšujúcou sa strechou a končí klesajúcou strechou od B-stĺpiku až po koniec auta. Na kráse jedine uberajú elektróny. Vzadu nájdeme úzke malé svetlá a falošné koncovky výfukov.

Interiér zatiaľ nebol odfotený, ale tam môžeme očakávať štvoricu sedadiel, nízko položenú palubnú dosku, digitálny prístrojový štít a dotykový displej na stredovej konzole. Taktiež aj pred voličom „prevodovky“ bude dotykový displej, cez ktorý sa bude ovládať klimatizácia a sedadlá.

Porsche Taycan Turbo

V ponuke bude viacero vezrií Taycan, Taycan 4S a Taycan Turbo. Najslabšia verzia bude mať výkon 600 koní, dojazd 500 km a pohon zadných kolies. Verzia Taycan 4S dostane rovnaký výkon, ale pohon všetkých kolies. Verzia Turbo bude najvýkonnejšia verzia, ktorá bude mať samozrejme oveľa vyšší výkon ako 600 koní. Na Turbo môžeme zabudnúť. Jedná sa o elektrické vozidlo a tie turbo nemajú. Je to len označenie výkonnejšej verzie.

Novinka má byť predstavená v septembri na autosalóne vo Frankfurte a predaj sa začne až v priebehu budúceho roka. Ak by niekomu nestačil Taycan, tak budúci rok bude predstavená aj verzia Taycan Cross Turismo.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: motor1.com