Únik odhalil nový Land Rover Defender. Interiér dostal jednoduchý dizajn.

Únik odhalil nový Land Rover Defender. Interiér dostal jednoduchý dizajn.

30. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Nie je žiadne tajomstvo, že britská automobilka čoskoro predstaví legendárny off-road Defender. Sama automobilka zverejnila niekoľko fotografií z testovania a na internete sme mohli vidieť množstvo fotiek, ale len kamuflované vozidlo. Avšak toto je už minulosť pretože holandský portál AutoWeek zverejnil foto Defenderu bez kamufláže. 

Land Rover Defender

Dizajn nového Defenderu nadväzuje na staršie vozidlá Land Rover. Na prednej strane nájdeme polkruhové LED denné svietenie a dvojfarebnú masku so znakom na boku. Na bočnej strane si môžeš všimnúť horné okno nad C-stĺpikom a výduchy vzduchu za predným kolesom.

Interiér je navrhnutý jednoducho a minimalisticky. Nájdeme v ňom štvorramenný volant, virtual kokpit a centrálny dotykový displej s multimediálnym systémom. Pod ním sa nachádza volič prevodovky a vedľa je ovládanie klimatizácie. O niečo nižšie si všimni dve 12V zásuvky, ale ten plast vyzerá veľmi lacno.

Land Rover Defender

Land Rover Defender bude v ponuke v troch verziách 90, 110 a 130. Verzia s označením 90 bude krátka trojdverová verzia. Číslo 110 bude dlhšia päťdverová verzia a nakoniec 130 bude najdlhšia sedemmiestna verzia.

Čo sa týka motorov, tak hovorí sa, že v ponuke budú len 2,0 litrové štvorvalce podobné ako má v ponuke aj Jaguar E-Pace alebo Land Rover Discovery Sport. Tiež by mal neskôr pribudnúť aj hybrid.

Keďže unikli fotky odhaleného vozidla, tak dá sa predpokladať, že novinka bude o pár mesiacov oficiálne predstavená. Pravdepodobne na jeseň na autosalóne vo Frankfurte. Mimochodom novinka je pravdepodobne nafotená u nás v Nitre.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: AutoWeek