BMW vraj plánuje X8 M. Takto by mohlo vyzerať.

BMW vraj plánuje X8 M. Takto by mohlo vyzerať.

1. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Len nedávno bola predstavená vlajková loď mníchovskej automobilky X7. Toto auto dokáže odviezť až sedem ľudí a ponúkne cestujúcim obrovský luxus. Lenže podľa portálu AutoCar BMW chystá ďalšie veľké SUV s názvom X8 M. Teda pardon, bude sa jednať skôr o SUV Coupe. Ako by mohla novinka vyzerať a čo ponúkne?

Na grafickej štúdii od známeho dizajnéra X-Tomi Design si môžeš všimnúť, že predná časť X8 je prevzatá z X7. Taktiež aj disky kolies a výduch vzduchu za predným blatníkom. Najväčšia zmena oproti X7 nastáva v klesajúcej streche od B-stĺpika. Zadnú časť X-Tomi neukázal, ale tam by sme mohli očakávať jednoduchý a uhladený dizajn, úzke LED svetlomety spojené úzkou chrómovou lištou alebo LED pásikom.

Pod kapotou X8 M by mal byť preplňovaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom viac ako 600 koní, ktorý je postavený na novej architektúre. Výhodou novej architektúry je, že všetky agregáty M budú mať objem jedného valca 500 ccm. Čiže štvorvalec bude mať objem dva litre a výkon okolo 400 koní. Šesťvalec s objemom 3,0 litra ponúkne výkon 500 koní a bude montovaný do vozidiel M3 a M4.

Mimochodom nový rad jeden by mal dostať pod kapotu nový štvorvalec s výkonom okolo 400 koní. S takým výkonom bude môcť M1 konkurovať Mercedesu-AMG A45.

Foto: X-Tomi Design