Audi S8 bolo oficiálne predstavené. V ponuke bude aj dlhšia verzia Long.

Audi S8 bolo oficiálne predstavené. V ponuke bude aj dlhšia verzia Long.

3. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Vlajková loď Audi A8 súčasnej generácie bola predstavená pred dvoma rokmi v júli 2017. Po celú dobu však nebola v ponuke špičková verzia S8. Až teraz automobilka z Ingolstadtu oficiálne predstavila S8.

Audi S8 2019

Po dizajnovej stránke je nový športový sedan takmer rovnaký ako bežná A8 vo verzii S line. Avšak športová verzia S8 má vzadu štvoricu výfukov a tradične aj strieborné spätné zrkadlá.

V interiéri taktiež veľa zmien nenastalo. Nájdeme tam škaredý štvorramenný volant s hliníkovým lemovaním a športové sedadlá s nápisom S. Interiér mohol vyzerať o niečo športovejšie. Snáď v konfigurácii bude k dispozícii viac doplnkov, ktoré zlepšia športový vzhľad sedanu.

Audi S8 2019

Ak sa presunieme k pohonu, tak poslednej dobe vozidlá s písmenom S dostali pod kapotu vznetové agregáty. Však vozidlá S6, S7, SQ7 a SQ8 majú pod kapotou diesel, no našťastie S8 nie. Pod kapotou sedanu je dvakrát preplňovaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom 571 koní a krútiacim momentom 800 Nm. Výkon sa klasicky prenáša cez automatickú prevodovku na všetky kolesá cez systém Quattro. Údaje o akcelerácii zatiaľ neboli zverejnené, ale maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Vlajková loď športového sedanu dostala aj Mild-hybridnú technológiu so štartér-generátorom, ktorý je poháňaný 48-voltovou sieťou a poskytuje rýchly štart motora a pomáha v prvých sekundách zrýchlenia. V základe nájdeme vzduchové odpruženie, aktívny zadný diferenciál a plne riadené kolesá. Za príplatok sú v ponuke aj karbón-keramické brzdy.

Prvýkrát bude Audi S8 vyrábaná nielen v „krátkej“ verzii, ale aj v dlhej verzii Long. Ceny ešte neboli zverejnené, no očakáva sa, že v Európe bude športový sedan začínať na sume 120 000 €.