Svet motorkárov sa obrátil smerom nadol. BMW predstaví boxer s objemom 1 800 ccm a Harley predstaví cestovné enduro.

Svet motorkárov sa obrátil smerom nadol. BMW predstaví boxer s objemom 1 800 ccm a Harley predstaví cestovné enduro.

30. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Motorky Harley Davidson sú najmä známe vidlicovým dvojvalcom, svojským vzhľadom, ale aj vyššou váhou. Lenže Harley chce predstaviť konkurenta BMW R1250GS. Však práve GS je najpredávanejšie cestovné enduro v Európe a Harley nie je na tom moc finančne moc dobre. Ich motocykle sa až tak nepredávajú. Na druhej strane BMW chce vytvoriť motorku ako stvorenú pre americký trh, ktorá budem mať najväčší dvojvalcový boxer na svete.

Nové cestovné enduro od Harleyu s názvom Pan Amerika (mimochodom Honda mala motorku Pan Europa) bude poháňať vydlicový dvojvalec s objemom 1 250 ccm, ktorý je chladený kvapalinou. Po dizajnovej stránke je hneď jasné do akej kategórie motorka patrí. Veľké plexy, chraniče rukovätí s integrovanými smerovkami a špajlové kolesá s drapákmi ukazujú, že motorka bude hltať kilometre aj mimo cesty. No Harley viac info nezverejnil čo je škoda. V dnešnej dobe majú cestovné endura veľa asistenčných systémov, ktoré spríjemnia jazdu. Taktiež americké motorky nie sú zrovna najľahšie a práve nízka váha je veľmi dôležitá.

 

Nový cruiser od BMW bude mať najväčší dvojvalcový boxer na svete. Bude mať objem až 1 800 ccm a vzhľadom bude pripomínať motory 60. rokov, no viac informácií nemáme. Dizajn motoru si môžeš pozrieť na motorke, ktorá bola robená na objednávku pre BMW Motorrad.

eshop spiatocka.sk