MV Agusta Brutale 800 a F3 675 bude vhodná aj pre skupinu A2. Obe motorky budú mať 35kW.

30. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Často sa stretávam s otázkou aká motorka je vhodná pre začiatočníka poprípade ženu. Prevažne to bývajú menšie motorky s menším objemom motora. Aj keď videl som ženu na upravenej Hayabuse. Pri 300 km/h radila šestku, no nebudem odbočovať od témy. Odporučil by si niekomu MV Agustu Brutale 800 alebo F3 675? To ako keby si dal opici samopal. Avšak MV Agusta to myslí smrteľne vážne. Tieto mašiny budú dostupné aj pre 18 ročných. To vďaka škrteniu. Dobre vieme čo spraví mladý chalan po kúpe mašiny. Okamžite zvýši výkon a hneď má pod sebou poriadnu bombu.

U nás musí mať človek najmenej 24 rokov alebo odjazdené minimálne dva roky nato, aby mohol jazdiť na veľkej  výkonnej mašine. Teda presnejšie nemala by mať viac ako 35 kW. Toto je celkom rozumné, lebo mať pod zadkom 150 koňovú mašinu nie je zrovna sranda. Hlavne pre mladého človeka. Česť výnimkám.

MV Agusta má riešenie pre mladých ľudí. Model Brutale 800 a F3 675 može mať obmedzený výkon na 35 kW, poprípade neskôr na 70 kW. Vďaka tomu si môže aj mladý človek kúpiť MV Agustu a neskôr si ju môže otvoriť na plný výkon. Za dva roky môže jazdec nabrať potrebné skúsenosti na to, aby zvládol vyšší výkon. Nápad je to super. MV Agusta si vychová zákazníkov od mlada. Lenže ja keď som mal prvé motorky, tak prvé čo som riešil ako zvýšiť výkon. No taký problém je možno iba u nás.

Pripomeňme si, že otvorená MV Agusta F3 675 má výkon 129 koní a maximálnu rýchlosť má 259 km/h. Brutale 800 poháňa trojvalec s objemom 798 ccm a výkonom 140 koní. Maximálna rýchlosť je 245 km/h, ale toto je streefighter a tu nejde o maximálnu rýchlosť, ale o zrýchlenie. Motor má agresívny nástup výkonu a preto nie je problém jazdiť iba po zadnom. Teda ak to vieš.

eshop spiatocka.sk

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.