Koenigsegg sa spojil s bývalým Saabom výmenou za čínske milióny.

Koenigsegg sa spojil s bývalým Saabom výmenou za čínske milióny.

31. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Spoločnosť NEVS, ktorá vlastní aktíva bývalej švédskej automobilky Saab si kúpila 20% podiel Koenigseggu. Do budúcna plánujú vyrábať spoločne elektrické autá. Obmedzí to nejako Koenigsegg vo výrobe hyperšportov?

Koenigsegg NEVS

Výrobca hyperšportov Koenigsegg vyrába celkom dobre a predávané hyperšporty, no tích sa nepredá tak veľa. Preto by chcel Koenigsegg mať vozidlá aj v inom segmente.

Včera Koenigsegg a NEVS vydali správu o dlhodobej spolupráci. Začalo to tým, že spoločnosť NEVS kúpila 20% podiel spoločnosti Koenigsegg za 150 miliónov eur. Tiež NEVS investoval 150 miliónov eur do základného imania podniku, ktorý patrí na 65% NEVS a na 35% Koenigsegg. Táto spoločná spoločnosť by mala začať vyrábať prémiové elektrické vozidlá, ktoré budú technicky lepšie ako vozidlá Tesla a budú im konkurovať. Koenigsegg tiež získa prístup do výrobných zariadení Saab, ktoré sú teraz nečinné.

eshop spiatocka.sk

Pripomeňme si, že v roku 2012 NEVS kúpil krachujúci Saab vrátane výrobných hál vo Švédskom meste Trollhättane. V roku 2017 NEVS predstavil plne elektrické vozidlo NEVS 9-3EV, no to sa nevyrába dodnes. Malo by sa začať vyrábať tento rok.

NEVS 9-3EV