SUV Bugatti dostane pravdepodobne čisto elektrický pohon a brutálny výkon.

SUV Bugatti dostane pravdepodobne čisto elektrický pohon a brutálny výkon.

6. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Nie je žiadne tajomstvo, že Bugatti chystá svoje prvé SUV, ale zatiaľ len ťažko vieme odhadnúť akú techniku ponúkne a aký pohon dostane. Jediné je však isté. Nové SUV bude tak ako iné vozidlá Bugatti exkluzívne, drahé a hlavne poriadne výkonné. Lenže novinka od Bugatti pravdepodobne dostane elektrický pohon.

Najlepšie by bolo ak by SUV Bugatti dostalo pod kapotu brutálny šestnásťvalec s Chironu s výkonom 1 500 koní. Poprípade koncernový dvakrát preplňovaný 4,0 litrový osemvalec naladený napríklad na 900 koní. Lenže žijeme v dobe, v ktorej je populárny elektrický pohon a tak pravdepodobne Bugatti predstaví svoje prvé vozidlo s elektrickým pohonom. O pohon by sa mohli starať elektromotory so spoločným výkonom až 1 900 koní. Pohonná jednotka by v takom prípade mohla byť prevzatá s Rimac C_Two alebo Pininfarina Battista.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nič zatiaľ nie je isté, no tak brutálny elektrický výkon, ktorý je k dispozícii pri každých otáčkach je neskutočný. Kľudne by SUV mohlo zvládnuť stovku pod 2,8 sekundy a maximálna rýchlosť bude určite extrémne vysoká. Však vozidlá Bugatti sú známe svojou extrémne vysokou maximálnou rýchlosťou.

Nech bude pohon aký chce, tak Bugatti plánuje vyrobiť 600 kusov s cenovkou minimálne 850 000 dolár. Cena je vysoká, ale určite každý kus bude predaný.