Nové BMW M3 dostane aj manuálnu prevodovku a pohon zadných kolies.

Nové BMW M3 dostane aj manuálnu prevodovku a pohon zadných kolies.

5. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Od predstavenia nového radu 3 G20 už ubehol nejaký ten čas, ale nové M3 zostáva stále záhadou. Nejaké informácie už síce vieme, no na oficiálne informácie si budeme musieť počkať ešte mesiac. Práve v septembri na autosalóne vo Frankfurte má prebehnúť oficiálne predstavenie. Zatiaľ si rozoberieme nové informácie.

Zdroj: X-Tomi

Vedúci BMW M Markus Flash prezradil v rozhovore s portálom CarMagazin pár nových informácií. Podľa jeho slov bude nové M3 vybavené novým dvakrát preplňovaným 3,0 litrovým rádovým šesťvalcom s označením S58. Tento agregát je použitý aj v X3 M a X4 M. Jeho výkon je 480 koní, respektíve 510 koní v prípade verzie Competition. Krútiaci moment je v oboch verziách 600 Nm. S veľkou pravdepodobnosťou bude mať M3 rovnaký výkon.

Nová generácia M3 dostane pohon všetkých kolies s funkciou pohonu len zadnej nápravy a 8-stupňovú automatickú prevodovku ZF. Podľa Marcusa má byť v ponuke aj „čisté“ M3 s pohonom len zadnej nápravy a s manuálnou prevodovkou. Táto verzia bude mať pravdepodobne výkon 450 koní. Čo sa týka dynamiky, tak tá ešte nebola zverejnená, ale verzia Competition sa pravdepodobne dostane na stovku pod štyri sekundy.

Pripomeňme si, že nové BMW radu 3 G20 stojí na platforme CLAR a bolo predstavené v novembri 2018. Nové M3 bude predstavené budúci mesiac na autosalóne vo Frankfurte.