Nórsky elektromobil dostane 4-stupňovú automatickú prevodovku a mobilné batérie.

Nórsky elektromobil dostane 4-stupňovú automatickú prevodovku a mobilné batérie.

6. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

V súčasnosti behá po cestách už množstvo elektromobilov a existuje množstvo automobiliek, ktoré majú v ponuke aspoň jeden elektromobil. Taktiež je plno startupov, ktoré budú v budúcnosti ponúkať elektromobily. Medzi ne patrí aj nórsky Startup Fresco Motors.

Fresco Reverie

Nórska spoločnosť Fresco Motors predstavila celkom zaujímavý elektromobil s názvom Reverie. Rozmermi má zapadnúť medzi Teslu model S a Teslu 3. Presnejšie na dĺžku bude merať 4,8 m a rázvor kolies bude 2,7 m.

Výkon indukčného elektromotoru zatiaľ nebol zverejnený, no vyjadrenia Fresco Motors má Reverie zvládnuť stovku za 2 sekundy a maximálna rýchlosť má byť 300 km/h. Zaujímavosťou je, že novinka bude mať 4-stupňovú automatickú prevodovku a mobilné batérie. Nebolo zatiaľ špecifikované čo znamenajú mobilné batérie, ale pravdepodobne budú vymeniteľné. Takže prídeš prázdne odovzdáš a zoberieš nabité. Taktiež ku každému vozidlu bude aj bezdrôtová nabíjačka.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Vozidlo s veľkou pravdepodobnosťou ešte nie je ani vyrobené. Však Fresco nám ukázalo zatiaľ len virtuálne snímky vozidla, no aj napriek tomu už majú 70 predobjednávok.