Štýlový Volkswagen Arteon Variant je realitou. Pravdepodobne už je vo výrobe.

Štýlový Volkswagen Arteon Variant je realitou. Pravdepodobne už je vo výrobe.

14. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Volkswagen Arteon je na trhu už od roku 2017. Teda dlhé tri roky, ale už od minulého roku sa špekuluje, že na trhu príde Arteon s väčším batožinovým priestorom s označením Variant alebo Shooting Brake. Odhady sa teraz stávajú skutočnosťou aj keď sa nejedná o oficiálne predstavenie.

Volkswagen Arteon Variant

Novy Arteon Variant je už na prvý pohľad iný. Vpredu si môžeš všimnúť nové lemovanie na nárazníku, ale aj plastové lemovanie na blatníkoch. Vzadu sa nachádzajú rovnaké svetlá ako má Arteon liftback, ale všimni si, že jemne klesajúcu strechu má Arteon Variant zachovanú.

Interiér bude s veľkou pravdepodobnosťou rovnaký ako má liftback aj keď možno nejaké menšie zmeny nastanú.

Po technickej stránke je novinka postavená na rovnakej platforme MQB aj s rovnakým rázvorom. V ponuke motorov nájdeme rovnaké motory ako má liftback. Teda 2,0 TSI a TDI. V Číne bude v ponuke len 2,0 TSI s pohonom predných kolies a automatickou prevodovkou DSG. Na európskom trhu môže pribudnúť šesťvalec, o ktorom sa už dlho diskutuje. Taký motor môže byť použitý vo verzii R s výkonom až 400 koní.

Ak sa pozrieš na plastové lemovanie blatníkov, tak do ponuky môže pribudnúť terénna verzia Alltrack, ale na potvrdenie si budeme musieť počkať na oficiálne predstavenie.

Volkswagen Arteon Variant

Očakávame, že Volkswagen predstaví novinku na autosalóne v Ženeve, poprípade až v septembri na autosalóne vo Frankfurte. V predaju by mohol byť Volkswagen Arteon Variant do konca roka 2020. Na presnejšie informácie si budeme musieť počkať na oficiálne informácie.