Genesis GV80 je luxusné SUV z dielne Hyundai. Pod kapotou sa nachádza aj šesťvalec.

Genesis GV80 je luxusné SUV z dielne Hyundai. Pod kapotou sa nachádza aj šesťvalec.

15. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Luxusná divízia Genesis už naznačila v roku 2017, že chystá luxusné SUV a to konceptom GV80. V roku 2018 Hyundai na videu ukázal, že plánuje luxusné SUV Genesis, no teraz tu máme sériovú verziu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dizajn nového luxusného SUV je luxusný a aristokratický. Vpredu sa nachádza veľká chrómová maska a štvorica chrómových svetlometov. Pri pohľade na bočnú stranu vyzerá GV80 taktiež luxusne. Pozdĺž celého auta sa ťahá krásna línia začínajúca dlhou kapotou a končiac jemne klesajúcou strechou od B-stĺpika. Do očí bije aj dvojica otvorov nad predným blatníkom a chrómová dekorácia na dverách. Zadná časť pôsobí jednoducho. Vzadu nájdeme nápis Genesis a úzke LED svetlá.

V interiéri panuje luxus a aristokracia. Vodiča určite poteší luxusný dvojramenný volant a 12,3-palcový virtual kokpit. Na stredovej konzole sa nachádza 14,5-palcový displej s multimediálnym systémom, ktorý sa ovláda cez okrúhly volič. Pod displejom sa nachádzajú úzke výduchy vzduchu a nižšie ovládanie klimatizácie s dotykovým displejom. Interiér vyzerá na fotkách veľmi kvalitne spracovaný s kvalitnými materiálmi. Sedadlá však vyzerajú rovnako ako má SsangYong Rexton.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Keďže sa jedná o konkurenta prémiového segmentu ako je Mercedes-Benz GLE, BMW X5 alebo Audi Q7, tak aj Genesis GV80 musí ponúknuť asistenčné systémy. V príplatkovej výbave sa nachádza adaptívny tempomat s funkciou automatickej zmeny jazdného pruhu. Vozidlo tak dokáže predbehnúť iné vozidlo na diaľnici. Ďalej je v ponuke asistent rozpoznania únavy vodiča alebo adaptívne pruženie, ktoré sníma cestu pred vozidlom a následne podľa toho upravuje tuhosť tlmičov. V ponuke bude 5-miestna alebo 7-miestna verzia. Poteší aj automatická 3-zónová klimatizácia, vetrané a vyhrievané sedadlá v druhom rade alebo elektricky ovládané sedadlá v druhom rade.

Jedná sa o SUV prémiového segmentu, takže žiaden maličký motor tu nebude akceptovaný. Preto má GV80 v ponuke 3,0 litrový radový šesťvalec spaľujúci naftu s výkonom 278 koní a krútiacim momentom 588 Nm. Ďalej je v ponuke 2,5 litrový benzínový štvorvalec s výkonom 304 koní a krútiacim momentom 422 Nm. V ponuke by mal byť aj 3,5 litrový šesťvalec s výkonom 380 koní a krútiacim momentom 530 Nm. Vďaka novej platforme je motor uložený pozdĺžne a v základe sú poháňané zadné kolesá. Za príplatok môže mať Genesis GV80 pohon všetkých kolies. V ponuke je len 8-stupňová automatická prevodovka.

Genesis GV80

Čo sa týka ceny, tak na domácom trhu začína GV80 na sume 65,8 milióna wonov, čo je približne 51 000€. Nie je to až tak vysoká cena.

Genesis GV80