Štvorvalcová Toyota Supra príde čoskoro do Európy.

Štvorvalcová Toyota Supra príde čoskoro do Európy.

14. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Toyota Supra je na trhu už nejaký mesiac, ale s 3,0 litrovým šesťvalcom s výkonom 335 koní. Táto verzia je momentálne najvýkonnejšia v ponuke, no čoskoro bude v ponuke slabšia a lacnejšia verzia.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pod kapotou novej verzie Toyota Supra sa nachádza preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 254 koní a krútiacim momentom 400 Nm. Výkon sa prenáša na zadné kolesá cez 8-stupňovú automatickú prevodovku ZF. Šprint 0-100 km/h zvládne za 5,2 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Viem, že niekto si môže myslieť, že menší motor je horší, ale má to aj výhody. Menší motor je ľahší o 100 kg a vďaka kratšiemu motoru má Supra rozloženie hmotnosti 50:50. Taktiež slabšia Supra je vhodnejšia pre menej skúsených šoférov a suma bude o niečo nižšia.

V základnej verzii má najslabšia Supra 18-palcové kolesá, zvukovým systémom so štyrmi reproduktormi, 8,8-palcový displej s multimediálnym systémom a sedadlá čalúnené Alcantarou. V základe sú aj bezpečnostné systémy detekcia chodcov a cyklistov s funkciou brzdenia a adaptívny tempomat. V ponuke budú tri voliteľné balíčky Connect, Sport a Premium.

Predaj na európskom trhu by mal začať v marci. Ceny zatiaľ neboli zverejnené, ale podľa nášho odhadu bude suma pod 50 000€.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.