Rozdelí sa aliancia Renault-Nissan?

Rozdelí sa aliancia Renault-Nissan?

14. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Po celom svete sa šíria informácie, že aliancia Renault-Nissan sa má rozpadnúť. Odchod bývalého veliteľa aliancie Renault-Nissan Carlos Gon z Japonska údajne zvýšil už existujúce napätie. Avšak realita je vraj podľa automobilky iná. Poďme sa pozrieť čo hovorí Nissan.

Tlačové oddelenie japonskej automobilky tvrdí, že Nissan nemá v pláne opustiť alianciu. Automobilka tiež hovorí, že vďaka aliancii sa pozícia značky iba posilňuje a jej finančná výkonnosť sa zlepšuje. Dokonca Nissan, Renault a Mitsubishi Motors vytvorili v marci 2019 operačnú radu Aliancie, ktorá sa stala základom neustáleho zlepšovania a podpory budúceho úspechu. Odvtedy rada organizuje mesačné stretnutia a je jediným orgánom, ktorý dohliada na operácie a riadi alianciu.

Jediný problém je, že akcie aliancie Renault-Nissan sú na najnižšej hodnote za posledných osem rokov a akcie automobilky Renault sú na najnižšej hodnote za šesť rokov. Je to veľmi zaujímavé, že média zverejnili takú informáciu. Je dosť možné, že niekto chcel znížiť hodnotu aliancie a zneužil na to média. Je to dosť smutné.