Škoda zverejnila ceny faceliftovaného Superbu iV a Citiga iV. Poďme sa pozrieť na ceny.

Škoda zverejnila ceny faceliftovaného Superbu iV a Citiga iV. Poďme sa pozrieť na ceny.

3. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Česká automobilka Škoda si tento rok na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji pripravila zaujímavé prekvapenie. V máji totižto debutovali rovno dve novinky a to facelift Škody Superb rovno s hybridnou verziou Superb iV a elektrické Citigo iV. Lenže doteraz nebol zverejnený cenník noviniek. Pri príležitosti zahájenia autosalónu v Nitre automobilka zverejnila cenník dvoch noviniek.

Škoda Citigo iV

Ako prvé sa pozrieme na menší model Citigo iV. Prvá elektrická Škoda je už za 17 590€ a podľa slov automobilky je to najdostupnejšie elektrické vozidlo na slovenskom trhu. Citigo iV ponúka také vychytávky, ako sú parkovacie senzory vzadu, rain and light assist, automatickú klimatizáciu CLIMATRONIC, či centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním. Komfort v interiéri zvyšujú výškovo nastaviteľné a vyhrievané predné sedadlá, elektricky ovládané predné okná a sklá s vyšším stupňom tónovania. Vo vozidle nájdeme rádio Swing, LED denné svietenie a predné hmlové svetlomety.

O pohon sa stará elektromotor s výkonom 61 kW a krútiacim momentom 212 Nm. Poháňané sú predné kolesá a dojazd na jedno nabitie je 260 km. Maximálna rýchlosť je 130 km/h.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ďalšou novinkou je prvý hybrid v ponuke automobilky Škoda Superb iV. O pohon sa stará preplňovaný štvorvalec 1,4 TSI a elektromotor so spoločným výkonom 218 koní. Batérie majú kapacitu 13 kWh a na čisto elektrický pohon prejde Superb iV až 56 km.

Základná verzia Superbu iV je stupeň výbavy Ambition, ktorý začína na sume 32 930€. V tejto výbave nájdeme adaptívny podvozok, predné LED svetlomety, zadné svetlá s technológiou LED, ako aj predné hmlové svetlomety s funkciou CORNER. Samozrejmosťou sú aj moderné asistenčné systémy a bezkľúčový systém KESSY.

Ďalší stupeň výbavy Style začína s bonusom štart na sume 36 380€. V tejto výbave nájdeme úplne nové Full LED svetlomety MATRIX s dynamickými smerovkami, zadné LED svetlá, LED osvetlenie registračnej značky vzadu a LED osvetlenie nástupného priestoru Boarding Spots. V ponuke je aj navigácia Colombus s 9,2“ dotykovým displejom, virtuálny kokpit a adaptívny tempomat, ktorý funguje do rýchlosti 210 km/h. K luxusu prispieva aj elektricky ovládané sedadlo vodiča a elektricky otvárateľné veko batožinového priestoru s možnosťou otvorenia podkopnutím.

Dostávame s k najluxusnejšej verzii L&K, ktorá začína na sume 39 670€. Tu nájdeme navyše oproti iným výbavám nezávislé kúrenie, trojzónová klimatizácia CLIMATRONIC, ventilácia predných sedadiel, v najvyššom výbavovom stupni je zahrnuté aj elektricky nastaviteľné sedadlo spolujazdca s pamäťou, vyhrievané zadné sedadlá a vyhrievaný volant.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Škodu Citigo iV a Superb iV je možné objednávať už od dnešného dňa a vidieť ich môžeš aj na autosalóne v Nitre, ktorý začína už dnes.