Poznáme termín predstavenia nového Volkswagen Golf MK8.

Poznáme termín predstavenia nového Volkswagen Golf MK8.

3. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidlo Volkswagen Golf je motoristická legenda. Vyrába sa už od roku 1974 a za dobu výroby sa predalo viac ako 35 miliónov kusov. Tento rok má prísť nová ôsma generácia, ale nemecká automobilka predstavenie stále odďaľuje. Predpokladalo sa, že novinka bude predstavená už začiatkom septembra na autosalóne vo Frankfurte, no predstavené bolo elektrické vozidlo ID.3. Avšak už poznáme dátum predstavenia.

Volkswagen Golf 2020

Oficiálne predstavenie ôsmej generácie Volkswagen Golf prebehne v nemeckom Wolfsburgu 24.10.2019 o 18:00. Predstavenie sa bude konať na špeciálnej akcii. O necelé tri týždne neskôr bude predstavená česká sestra Škoda Octavia. Presnejšie 11.11.2019. Neskôr má byť predstavený nový Seat Leon a Audi A3.

Čo už o Volkswagen Golf MK8 vieme? Po dizajnovej stránke si zachová klasické črty, no viditeľne bude novinka väčšia. Na prednej časti nájdeme tenký pásik s otvorom pre chladenie a uprostred sa bude nachádzať nový znak VW. Svetlá budú užšie a širšie. Celkovo predná časť bude uhladená. Pri pohľade z boku padne do očí nízko položená kapota a jemne klesajúca strecha od C-Stĺpika. Vzadu nájdeme tiež LED svetlá s novým dizajnom.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Najväčšie zmeny sa odohrajú v interiéri. Tam nájdeme vo vyšších výbavách až trojicu displejov. Jeden bude priamo pred volantom a bude slúžiť ako Virtual Cockpit. Ďalší sa bude nachádzať vľavo od volantu a vpravo bude centrálny vysunutý displej s multimediálnym systémom. Palubná doska dostane absolútne nový dizajn a výduchy vzduchu sa budú tiahnuť pozdĺž celej palubnej dosky.

Po technickej stránke čakajme elektrifikáciu a množstvo moderných asistenčných systémov a taktiež s veľkou pravdepodobnosťou aj umelú inteligenciu. V ponuke budú plug-in hybridná verzia, ale aj mild-hybridná verzia. Elektrický Golf už čakať nemusíme. Namiesto neho je Volkswagen ID.3.

Na viac detailov si budeme musieť počkať až do oficiálneho predstavenie. Dúfam, že sa nám podarí zúčastniť. Ak áno, tak ťa budeme čo najskôr informovať.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: automotonews.ch