Nová Škoda Octavia bola nafotená takmer bez kamufláže.

Nová Škoda Octavia bola nafotená takmer bez kamufláže.

4. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Len pred pár dňami sme písali článok o dátume predstavenia Octavie Štvrtej generácie. Predstavená bude 11.11.2019, no písali sme aj o tom, že určite čoskoro pribudnú nové fotografie novinky. Tak sa aj stalo.

Škoda 2020

Na najnovších fotkách si môžeš všimnúť Octaviu Liftback štvrtej generácie. Na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o Octaviu, no nájdeme na nej veľa zmien. Predná maska je navrhnutá v štýle nových modelov Škoda. Je veľká, nízko položená a nadväzujú na ňu úzke svetlomety, ktoré sa pri blatníku rozširujú. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť klasickú líniu Octavie, ale klesajúca strecha od C-Stĺpiku vyzerá jemnejšie a uhladenejšie. Na zadnej časti nájdeme veľký nápis Škoda a nové svetlomety, ktoré budú zasahovať do blatníkov.

Interiér bol nafotený už dávnejšie. Tam nájdeme novú palubnú dosku a vysunutý displej.

Škoda Octavia 2020

Čo sa týka techniky, tak nová Octavia je postavená na platforme MQB EVO. Na tejto platforme je postavený aj Volkswagen Golf MK8, nový Seat Leon a Audi A3. Pod kapotou novej Octavie nájdeme klasické koncernové štvorvalec, no pribudne do ponuky Plug-in hybrid a aj Mild-hybridné verzie.

Novinka bude podľa odhadov merať na dĺžku 4,7 metra. Väčšia dĺžka prinesie väčší priestor na nohy pre cestujúcich vzadu a aj väčší batožinový priestor. Octavia má už dnes obrovský batožinový priestor.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: kolesa.ru