Škoda predstaví na autosalóne v Ženeve nový Crossover.

Škoda predstaví na autosalóne v Ženeve nový Crossover.

16. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Už dlhšiu dobu kolujú informácie o novom vozidle Škoda Kosmiq, ktoré má byť predstavené v marci na autosalóne v Ženeve. Avšak dnes česká automobilka oficiálne potvrdila, že predstaví nový Crossover v Ženeve.

Kosmiq Slovensko

Koncept Vision X

Škoda Kosmiq je postavená na platforme MQB a zdieľa väčšinu komponentov Seat Arona a VW T-Cross. Podľa Škody bude novinka kombinovať manévrovateľnosť vozidlo a výhody crossoveru. Teda vyššia svetlá výška, vysoký posed a dobrá viditeľnosť. Novinka tiež dostane najmodernejšie asistenčné systémy a riešenia v duchu Simply Clever.

Čo sa týka dizajnu, tak o ňom je ťažké teraz hovoriť. Vieme, že Kosmiq bude čerpať s minuloročného konceptu Vision X. Pre predstavu ako bude Kosmiq vyzerať Škoda zverejnila tmavú fotku prednej masky. Na nej si môžeš všimnúť LED denné svietenie na vrchu a LED svetlá nižšie. Je celkom pravdepodobné, že smerovky budú integrované do LED denného svietenia.

eshop spiatocka.sk

Novinka bude predstavená v marci na autosalóne v Ženeve a výroba sa začne v júli. Viac informácií bohužiaľ nemáme. Ešte aby som nezabudol. Čo sa týka motorizácií, tak môžeme predpokladať, že v ponuke bude 1,0 TSI, 1,5 TSI a 1,6 TDI. Poháňané budú pravdepodobne len predné kolesá. V ponuke určite nebude chýbať dvojspojka DSG.

Škoda Kosmiq Slovensko

Zdroj: Škoda Auto