Hyundai predstavil druhú generáciu ekologického vozidla Ioniq.

Hyundai predstavil druhú generáciu ekologického vozidla Ioniq.

17. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Ekologický Hyundai Ioniq bol predstavený v roku 2016 a predáva sa v troch verziách. Presnejšie hybridná verzia, Plug-in hybridná verzia a čisto elektrická verzia. Dnes však kórejská automobilka predstavila druhú generáciu obľúbeného modelu. No dalo by sa skôr rozprávať o facelifte pretože technika ostáva rovnaká.

Hyundai Ioniq 2020

Predstavené boli zatiaľ len hybridné verzie, elektrická bude predstavená neskôr. Najväčšie zmeny sa odohrali v dizajne. Všimnúť si môžeš novú prednú masku, štvoricu denný svetiel vpredu a nový nárazník. Na zadnej strane sú upravené svetlá a nárazník. Zmeny sa odohrali aj v interiéri. Po novom je na palubnej doske nový 10, 25″ dotykový displej, ktorý je vizuálne integrovaný do vetracích otvorov. V nižších výbavach bude 8″ displej. Pod displejom je ďalší dotykový displej, ktorý slúži na ovládanie klimatizácie.

Hyundai Ioniq 2019

Hyundai Ioniq dostane už v základe balík Hyundai SmartSense, ktorý zahŕňa systémy zabraňujúce kolízii, systém držania v jazdnom pruhu a kontrolu únavy vodiča. Zaujímavý je aj systém „zelená zóna“. Tento systém automaticky vypne spaľovací motor keď ide vozili okolo školy alebo nemocnice.

Pohon ostáva nezmenený. Obe hybridné verzie poháňa 1,6 litrový motor GDi a elektromotor. Hybridná verzia má výkon 140 koní a Plug-in hybridná verzia 160 koní. Pokiaľ ide o elektrickú verziu, tak tá bude mať pravdepodobne nové batérie a tým pádom aj zvýšený dojazd.

Nový Ioniq je zatiaľ v ponuke len na kórejskom trhu a do Európy príde až v lete. Pripomeňme si, že v novembri 2018 bola predstavená nová Toyota Prius.