Boli zverejnené oficiálne info o novom off-roade Volkswagen. Bude jazdiť na elektriku.

Boli zverejnené oficiálne info o novom off-roade Volkswagen. Bude jazdiť na elektriku.

17. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Legendárne off-roady ako Jeep Wrangler, Mercedes-Benz triedy G a Land Rover Defender asi nemusím spomínať. Sú to off-roadové legendy, ktoré sú na trhu už desaťročia, avšak dnes vo výrobe sú len prvé dve vozidlá. Do ponuky sa vráti aj Defender, lenže Volkswagen chce mať v ponuke tiež off-road a rovno na elektrický pohon.

Volkswagen T-Rug

Nemecká automobilka Volkswagen plánuje ako súčasť dobývania globálneho trhu s elektro vozidlami predstaviť 50 nových elektro vozidiel vyrobených na platforme MEB. Nový off-road by mal patriť medzi ne, avšak veľa informácií nevieme. Lenže už v decembri minulého roka šéf vývojového oddelenia Volkswagen Michael Yost povedal pre nemecké média o brutálnom elektrickom projekte, ktorý bude konkurovať vozidlám Jeep Wrangler a Mercedes-Benz triedy G.

Teraz Yost zverejnil pár náčrtov a detailov o novom vozidle. Novinka by sa mala volať T-Rug, bude postavená na novej platforme MEB a ak všetko pôjde podľa plánu bude predstavená v roku 2021. Hlavnými výhodami bude vysoká svetlá výška a dojazd na jedno nabitie vyše 600 km. Yost tiež spomenul veľmi praktické materiály, ktoré sa nedokážu poškriabať a tiež aj hydroizolačné elektronické komponenty, ktoré budú odolné voči vode a prachu. V ponuke by mala byť 3-dverová verzia s dĺžkou 4,5 metra a päťdverová verzia s dĺžkou 4,85 metra.

T-Rug

To je všetko. Necháme sa prekvapiť časom čo si pre nás Volkswagen pripraví.

Volkswagen off-road Electric

Volkswagen T-Rug