Na konci januára bude predstavená lietajúca motorka. Doslovne môže lietať.

Na konci januára bude predstavená lietajúca motorka. Doslovne môže lietať.

15. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Lietajúce autá nie sú až taká novinka. Nie sú síce bežnou súčasťou nášho života, no už bolo vo svete predstavených niekoľko konceptov. Lenže čo taká lietajúca motorka? Však jazda na motorke predstavuje väčšiu slobodu, zážitok a pôžitok z jazdy. Vieš si predstaviť, že o pár rokov sa nebudeš na svojom jogurte premávať na okruhu, ale na oblohe? Toto je dosť možné.

Motocykel Lazareth LMV 496 je futuristická 4-kolesová motorka. Nič nové však v roku 2016 Lazareth predstavil podobnú 4-kolesovú motorku, ktorú poháňal osemvalec Maserati s výkonom 470 koní. Lenže motorka LMV 496 má zaujímavejší pohon. V každom zo štvorice kolies sa nachádza letecký prúdový motor, ktorý poháňa motorku vpred. Ak bude chcieť šofér vzlietnuť nemá problém. Kolesá sa otočia do vodorovnej polohy a štvorica prúdových motorov pomôže motorke vzlietnuť.

eshop spiatocka.sk

Táto zaujímavá motorka má byť predstavená 31.1.2019, avšak nevieme či sa bude jednať o koncept alebo sériovú motorku. Nápad je to celkom zaujímavý. Podobné lietajúce motorky bude čoskoro používať aj dubajská polícia.