Autičkársky sen Subaru STI sa vracia. STI S209 ponúkne viac ako 340 koní.

Autičkársky sen Subaru STI sa vracia. STI S209 ponúkne viac ako 340 koní.

14. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidlo Subaru Impreza STI asi nemusím predstavovať. Je to legenda, ktorá sa preslávila najmä v Rallye. Ak si náhodou toto vozidlo neriadil v realite, tak v hre určite áno. Však toto vozidlo sa objavilo mnohých hrách. Lenže súčasne je vozidlo v ponuke len na japonskom trhu. Teda až do dnes, pretože na autosalóne v Detroite bolo predstavené Subaru STI S209. 

Subaru STI S209

Nové Subaru STI S209 má pod kapotou 2,5 litrový prepĺňaný plochý štvorvalec, ktorý má odhadovaný výkon vyše 340 koní (automobilka zatiaľ neuviedla presný výkon). Výkon sa prenáša permanentne na všetky kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku. Mimochodom motor má nové turbo s vyšším tlakom, nové palivové čerpadlo s vysokým tlakom, upravené nasávacie potrubie a samozrejme nové výfukové potrubie, ktoré má o 17% menej odporu.

Novinka má o 43,2 mm širšie blatníky než WRX STI a podvozok je širší o 15,2 mm. O lepšiu priľnavosť sa starajú špeciálne vyvinuté pneumatiky Dunlop GT600A, ktoré ponúknu vyššiu priľnavosť o 1 g. Tieto pneumatiky sú obuté do 19″ kovaných diskov. Na vozidle sú použité športové tlmiče Bilstein s tvrdšími pružinami. Taktiež na vozidle nájdeme predné a zadné výstuhy, ktoré dodávajú karosérií mimoriadnu tuhosť. O brzdenie sa starajú 6-piestikové strmene vpredu a 2-piestikové strmene Brembo vzadu.

eshop spiatocka.sk

Vyrobených bude len 200 kusov a predaj začne koncom roka 2019. Toto vozidlo je v ponuke len pre americký trh.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.