Ford predstavil v Detroite nový Mustang Shelby GT500. Ponúkne výkon viac ako 700 koní.

Ford predstavil v Detroite nový Mustang Shelby GT500. Ponúkne výkon viac ako 700 koní.

14. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Ford Mustang Shelby GT500 je proste legenda. Jedná sa o americký muscle car, ktorý ti ponúkne taký výkon, že sa z toho pos.. Ale poďme radšej k novinke.

Podľa automobilky Ford je nový Mustang Shelby GT500 najvýkonnejší Ford aký bol kedy postavený. Však pod kapotou má prepĺňaný 5,2 litrový osemvalec s kovanými piestami. Jeho výkon má byť vyšší ako 700 koní a stovku zvládne približne za 3 sekundy. Poháňané sú zadné kolesá cez 7-stupňovú dvojspojkovú automatickú prevodovku. Kardan je vyrobený z uhlíkových vlákien a prevodovka dokáže preradiť za menej ako 100 milisekúnd. Zmenený podvozok zahŕňa špirálové pružiny, adaptívny podvozok, zlepšenú geometriu, výkonnejšie brzdy a pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S. Novinka je vybavená aj systémom, ktorý dokáže spraviť kontrolovaný burnout. To aby „maminčin mazánek“ nepustil do gatí.

V interiéri šoférov poteší 8″ dotykový displej, športové sedadlá Recaro a zvukový systém Bang & Olufsen. Ceny neboli zverejnené, taktiež aj ceny. Vieme, že nové Shelby bude v ponuke aj u nás.

eshop spiatocka.sk