Nová Toyota Supra bola oficiálne predstavená. Čo ponúkne táto legenda?

Nová Toyota Supra bola oficiálne predstavená. Čo ponúkne táto legenda?

14. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidlo Toyota Supra asi veľmi nemusím presťahovať. Môžeme si ho pamätať s filmov Rýchlo a Zbesilo. Taktiež aj z hry Need for Speed. Tiež je Supra známa s tuningom. Však nájsť „starú“ Supru s výkonom viac ako 1 000 koní nie je problém. Lenže japonská automobilka predstavila novú generáciu.

Po dizajnovej stránke čerpá nová Supra veľa z konceptu FZ-1, ktorý bol predstavený v roku 2016. Na prednej strane si môžeš všimnúť tri veľké otvory nasávanie a dva úzke nasávanie otvory. Znak Toyota je umiestnený na menšom výreze, ktorý postupuje až na kapotu. Pri pohľade z boku si všimni krásnu líniu, ktorá postupuje jemne od predného blatníku až k dverám, kde sa línia zväčšuje. Zvažujúcu strechu zlepšuje hranaté zadné okno. Pohľad na zadok je asi ten najkrajší. Pripisujem ho k pohľadu na krásny zadok peknej ženy. Uprostred sú úzke svetlomety s pásikom, ktoré pokračujú do strán a zväčšujú sa. Ďalej od svetlometov pokračuje línia dole až k dvojici výfukov. Medzi nimi nájdeme difúzor aj uprostred brzdové keď svetlá. Ku krásnym líniam prispieva aj zadné krídlo a znak Toyota uprostred. Celkovo pri pohľade z predu som bol sklamaný. Supra vyzerá proste jednoducho, lenže ostatné pohľady pocit rýchlo zmenia.

Ak sa presunieme do interiéru, tak nájdeme veľkú podobnosť s BMW. Však nie je tajomstvo, že Supra zdieľa platformu s BMW Z4. Stredový tunel a panel je vystrihnutý z BMW, taktiež aj displej. Našťastie volant a palubná doska je iná. Avšak toto nepovažujem ako mínus. Však najdôležitejšie sú jazdné vlastnosti. Tie ti určite zatiaľ nikto neopíše, ale čísla možno zatiaľ budú stačiť. Aj keď vieme, že čísla sú len čísla.

Pod kapotou je 3,0 litrový prepĺňaný šesťvalec s výkonom 335 koní z dielne BMW. Poháňané sú zadné kolesá cez 8-stupňovú automatickú prevodovku ZF. Čo sa týka dynamiky, tak Supra sa dostane na stovku za 4,1 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 220 km/h. Maximálna rýchlosť môže byť pre niektorých síce malá, ale však to stačí.

eshop spiatocka.sk

Toyota Supra bude v ponuke v troch verziách, pričom z tá najlacnejšia bude začínať na cenovke 49 990 dolárov. Celkom v pohode cena nie? Ináč som vážne zvedavý o pár rokov na tunerov. Či aj nová Supra bude legenda tak ako tá stará.