Škoda kompletne odhalila interiér nového modelu Scala

Škoda kompletne odhalila interiér nového modelu Scala

29. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Česká automobilka Škoda na Mikuláša, teda 6.12.2018 predstaví v Tel Avive nový hatback s názvom Scala. Novinka to má namierené proti hatchbackom VW Golf, Peugeot 308, Renault Megane alebo Seat Leon. Podľa slov automobilky má byť Scala najpriestrannejší hatchback vo svojej triede.

Škoda Scala interiér

Škoda nám doposiaľ odhalila len kamuflované vozidlo a pár technických detailov, avšak dnes kompletne odhalila interiér, ktorý nemá nič spoločné s architektúrou interiéru súčasných modelov. Palubná doska je navrhnutá v módnom minimalistickom štýle. Na stredovej konzole nájdeme dotykový 9,2″ displej multimediálneho systému, ktorý je podľa slov najväčší v triede. Pod displejom sú dva vetracie otvory s chrómovým lemom a pod ním je minimalistické ovládanie klimatizácie. V aute tiež nájdeme riešenia Simply Clever. Napríklad za pákou prevodovky je držiak smartfónu alebo do dverí sa zmestí aj fľaška.

V najvyšších výbavach bude mať Scala 10,25″ virtuálny kokpit, obklady na palubnej doske z imitácie dreva a kožené sedačky. Automobilka tiež tvrdí, že plasty budú príjemné mäkké a kvalitné.

Pripomeňme si, že Scala ponúkne objem batožinového priestoru 467-1 410 litrov. Cestujúci vzadu budú mať rovnaký priestor pre nohy ako v Octavii a priestoru pre hlavu bude o 2 mm viac. V príplatkovej výbave bude v ponuke adaptívny tempomat, adaptívne športové tlmiče, výstražný systém čelných zrážok, sledovanie mŕtveho uhlu, parkovací systém a mnoho ďalšieho. V ponuke motorov nájdeme tri agregáty 1,0 TSI ; 1,5 TSI a 1,6 TDI. Kompletné technické info nájdeš v článku venovanom technickým info.

eshop spiatocka.sk

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.