Audi E-Tron GT to má namierené proti Tesla Model S

Audi E-Tron GT to má namierené proti Tesla Model S

29. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Na autosalóne v Los Angeles Audi predstavilo koncept E-Tron GT. Toto štvordverové coupe zdieľa platformu s Porsche Taycan.

Audi E-Tron GT

Prvé elektrické vozidlo Audi je SUV E-Tron, ktoré bolo predstavené na autosalóne v San Franciscu v septembri tohto roku. Elektrické SUV je postavené na platforme MLB EVO, ktorá je primárne určená pre vozidlá so spaľovacím motorom.

Na výstave v Los Angeles Audi predstavilo koncept štvordverového coupe s názvom E-Tron GT. Koncept je postavený na platforme PPE (Premium Platform Electric), ktorú vyvinulo Porsche špeciálne pre elektrické vozidlá. Batéria je tradične inštalovaná do podlahy vozidla. Vďaka tomu je znížené ťažisko vozidla. O pohon sa stará elektromotor s výkonom 590 koní. Na stovku sa novinka dostane za 3,5 sekundy, maximálna rýchlosť je 240 km/h a udávaný dojazd je 400 km/h.

Audi E-Tron GT

Rozmery E-Tron GT sú skoro rovnaké ako má Audi A7. Na dĺžku meria elektrické coupe 4,96 m a rázvor kolies je 2,9 m. Zaujímavosťou je, že vozidlá má dva batožinového priestory. Jeden vzadu s objemom 450 litrov a jeden vpredu namiesto motora s objemom 100 litrov.

Sériové vozidlo by malo prísť na trh v roku 2020 v skoro nezmenenej podobe. Vyrábať sa bude v nemeckom meste Neckarsulm.

eshop spiatocka.sk

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.