Nové Porsche 911 bolo predstavené. Dostáva tradičný dizajn, novú prevodovku a vyšší výkon.

Nové Porsche 911 bolo predstavené. Dostáva tradičný dizajn, novú prevodovku a vyšší výkon.

28. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Nie je tajomstvo, že nemecká automobilka Porsche sa chystá predstaviť na autosalóne v Los Angeles novú generáciu 911 s označením 992. V predvečer otvorenia autosalónu Porsche predstavilo 911 Carrera, 911 Carrera S a 911 Carrera 4S.

Porsche 911 992

Nové Porsche 911 sa po dizajnovej stránke zmenilo málo a taký lajk by si ani nevšimne, že sa jedná o novú generáciu. No nové je predné nasávanie s pozdĺžnymi rebrami. Kľučky dverí sú po novom elektrické, nárazníky sú masívnejšie, predný previs je dlhší a zadné svetlá sú spojené LED pásom. Nové Porsche má väčšie oblúky kolies a v nich sú 20″ kolesá vpredu a 21″ kolesá vzadu. Mimochodom predná časť je širšia o 45 mm a zadné kolesá sú natáčacie. Vďaka tomu bude vozidlo stabilnejšie. V interiéri sa taktiež udiali zmeny. Tam nájdeme väčší 10,9 palcový displej multimediálneho systému, ktorý má stály prístup na internet. Cez displej sa zobrazuje aj 360° kamera, nočné a termovízne videnie. Prístrojový štít má po novom analógový otáčkomer a dva displeje vedľa. Podobne to má Panamera alebo Cayenne. Novinka dostáva aj režim mokrej cesty, ktorý keď rozpozná mokrú cestu automaticky sa zapne a upozorní na to vodiča.

Novinku poháňaná vylepšený dvakrát prepĺňaný 3,0 litrový plochý šesťvalec, ktorý má nové hliníkové zvody. Najslabšia verzia Carrera má výkon 390 koní. Carrera S a Carrera 4S majú 450 koní, pričom Carrera S so zadným pohonom zrýchli na stovku za 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť je 308 km/h. Carrera 4S s pohonom všetkých kolies zrýchli na stovku za 3,6 sekundy a maximálna rýchlosť je 306 km/h. S balíkom Sport Chrono zrýchlia obe verzie o 0,2 sekundy rýchlejšie. Priemerná spotreba Carrera S je udávaná 8,9 l/100 km. Mimochodom nový motor má filter pevných častíc. Novinka tiež dostane novú 8-stupňovú dvojspojkovú automatickú prevodovku z dielne ZF.

eshop spiatocka.sk

 

V Nemecku sa objednávky prijímajú už teraz a prvé vozidlá dorazia k zákazníkom v lete budúceho roku. Cena verzie Carrera S v Nemecku je od 120 125€.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.