Ruský minister priemyslu a obchodu sa pozrel na SUV Aurus Komendant.

Ruský minister priemyslu a obchodu sa pozrel na SUV Aurus Komendant.

30. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasťou rodiny Aurus je sedan Aurus Senat S600, limuzína Senat S700, minivan Arsenal a SUV Komendant. Sedan a limuzínu už mohla verejnosť vidieť na viacerých autosalónoch. Dokonca aj my sme sa pozreli na obe vozidlá. Videa nájdeš nižšie. Minivan Arsenal robí doprovod Putinovi, ale SUV Komendant zatiaľ nebolo predstavené.

Aurus Komendant

Aurus Komendant sme zatiaľ mohli vidieť len na patentových obrázkoch alebo na grafických štúdiách. Oficiálne zatiaľ nebol zverejnený. Lenže ruský minister priemyslu a obchodu Denis Manturov sa odfotil v Komendante pri návšteve výskumného centra FSUE NAMI. Takže sa môžeme na luxusné SUV aspoň z časti pozrieť.

Aurus Komendant promo

Na fotkách môžeme vidieť len kúsok vozidlo, no v bielej farbe vyzerá „obyčajne“. Do interiéru sa môžeme pozrieť už lepšie. Ten je podobný ako má Senat. Na palubnej doske nájdeme dvojicu displejov a dekorácie z klavírneho laku. Pod stredovým displejom sú výduchy vzduchu a ovládanie klimatizácie podobne ako to má Senat. Na stredovom tunely nájdeme obklady z dreva, riadiacu páku a ovládanie multimédialneho systému. Zadná časť žiaľ nie je oddotená, ale všimnúť si môžeš veľký displej na zadnej časti prednej sedačky. Pravdepodobne sa bude tiež jednať o štvormiestnu verziu riešenú tak ako Senat.

Aurus Komendant

Pod kapotou je umiestnený dvakrát preplňovaný 4,4 litrový osemvalec s výkonom 598 koní, ktorý je spojený s elektromotorom. Výkon sa prenáša na všetky kolesá cez 9-stupňovú automatickú prevodovku. K dispozícii budú aj jazdné režimy Auto, Sport, Comfort a Allroad. Zaujímavosťou je, že aj napriek tomu, že sa jedná o SUV, tak Komendant má svetlú výšku rovnakú akú Senat. Teda presnejšie 200 mm.

Aurus Komendant

S technikou končíme a poďme sa pozrieť čo na Komendant hovorí Mazurov. Ten sa vyjadril takto:

Najlepší ruskí dizajnéri a inžinieri pracovali na jeho vytvorení, čo poskytne budúcim pasažierom SUV Aurus Komendant najvyššiu možnú úroveň pohodlia a bezpečnosti za akýchkoľvek prevádzkových podmienok. Uskutočnila sa seriózna štúdia cieľovej skupiny a skúmali sa spotrebiteľské požiadavky. Vyvinutím automobilov tejto línie sa odborníci riadili najlepšími skúsenosťami svetového automobilového priemyslu v luxusnom segmente. Zároveň poznamenávam, že dizajn nášho Aurus Komendant je už chránený patentom na priemyselný dizajn.

Podľa odhadov bude Aurus Komendant najžiadanejšie SUV na ruskom trhu. Toto tvrdenie môže byť aj pravdivé pretože v Rusku sú fakt obľúbené luxusné vozidlá. Oficiálne predstavenie by malo prebehnúť už o niekoľko mesiacov. Pravdepodobne na autosalóne v Moskve koncom augusta. Samozrejme spiatocka.sk nebude chýbať pri tejto udalosti. Predaj sa začne až v roku 2021.

Aurus