Daimler nechápe odkiaľ Kim Jong-Un zobral vozidlo Mercedes-Benz.

Daimler nechápe odkiaľ Kim Jong-Un zobral vozidlo Mercedes-Benz.

30. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Minulý týždeň mali v ruskom Vladivostoku summit Vladimír Putin a Kim Jong-Un. Na tom nič nie je, ale Daimler nechápe odkiaľ Kim zobral vozidlo Mercedes-Benz.

Mercedes Kim Jong-Un

Vozidlo Mercedes-Benz S600 Pullman je tak trochu špeciálne vozidlo. Vyrába sa na objednávku, výroba trvá dlho, auto stojí vyše milióna dolárov a automobilka si vyberá komu také vozidlo predá. Avšak Kim Jong-Un mal na nedávnom summite práve obrnený Pullman a Maybach 62S. Lenže kvôli uvaleným sankciám na KĽDR sa nesmie luxusný tovar vyvážať do krajiny. Toto poniektorích rozčúlilo a Daimler musel reagovať. Takto znie oficiálna odpoveď:

Nemáme tušenie, ako sa tieto vozidlá dostali do KĽDR. Viac ako 15 rokov nemáme s KĽDR žiadne obchodné vzťahy a prísne dodržiavame embargo. Povedala hovorkyňa Daimler Silke Mokkert.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa auto dostalo do krajiny cez tretiu stranu. Čiže auto niekto kúpil a následne ho predal. Každopádne nech to je akokoľvek, my to neriešime. Venujeme sa autám a nie politike, no určite by sme sa previezli v takom aute.

Mercedes-Benz KĽDR

Maybach