Poznáme nové informácie o aktualizovanej Lade Veste. Čo ponúkne?

Poznáme nové informácie o aktualizovanej Lade Veste. Čo ponúkne?

18. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná Lada Vesta sa predáva na ruskom trhu už štyri roky a na našom trhu je v ponuke od začiatku roka 2017. Štyri roky sú dôvod na predstavenie aktualizovanej verzie, ktorá ponúkne zákazníkom niečo nové. Poväčšine facelift prináša zmeny prednej časti vozidiel, jemné úpravy v interiéri a nejaké nové technológie. Lenže Vesta dostane trochu výraznejší facelift, ktorý možno AutoVaz označí za ďalšiu generáciu.

Lada Vesta 2019

Aktualizovaná Lada Vesta má byť predstavená na jeseň tohto roku. Je celkom dosť možné, že novinka bude predstavená už koncom augusta na autosalóne v Moskve. Však kde inde by sa dala predstaviť novinka? Autosalón Moskva je prestížny ruský autosalón. Predaj na ruskom by mal začať začiatkom roku 2020.

Novinka bude po dizajnovej stránke výrazne iná. V exteriéri nájdeme novú prednú masku, nové svetlá, ale aj nárazník. Z boku bude Vesta nedotknutá. Jedine disky z ľahkých zliatin dostanú nový dizajn. V zadnej časti bude nové veko batožinového priestoru, svetlá a nárazník.

Interiér prejde obrovskou zmenou na nepoznanie. Asi najväčšia zmena bude veľký dotykový displej orientovaný na výšku, cez ktorý sa bude ovládať úplne nový multimediálny systém a klimatizácia. Pod displejom bude úložný priestor na telefón, cez ktorý sa dá bezdrátovo nabiť telefón. Na stredovom tunely nájdeme aj tlačidlo na elektronické ovládanie ručnej brzdy. Tieto prvky budú pravdepodobne vo výbave Luxe. Palubná doska prejde taktiež miernou úpravou. Dostane novšie materiály, dekorácie a možnosť dvojfarebného prevedenia. Dvere budú tiež prepracované s novým čalunením a koženým prešitím.

Lada Vesta 2020

Nové spätné zrkadlo a ovládanie okien

Po technickej stránke zostane Lada pravdepodobne bez veľkých zmien aj keď sa hovorí, že bude na vozidle použitých viacej prvkov z platformy B0. Do ponuky pribudne variátor CVT s novým motorom Nissan HR16, ktorý má objem 1,6 litra. K výbave pribudnú elektronicky sklápacie spätné zrkadlá a automatické zatváranie okien pri uzamknutí vozidla. Taktiež sa očakáva, že vo verzii Cross bude aj systém zmeny jazdných režimov Lada Ride Select. Komfort v interiéri by mali zlepšiť nové izolácie a výplne, vďaka ktorým bude jazda ešte tichšia.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Na novú Ladu sa tešíme a dúfam, že nám AutoVaz budúci rok poskytne jeden kus na testovanie. Kedy začne oficiálny predaj na Slovensku zatiaľ nemáme potvrdené. Je aj otázne, či vôbec v najbližších rokoch príde nová Vesta na EU trh.

Prečítaj si ako sme zvládli 2 500 km s Ladou Vesta SW Cross za štyri dni. Článok tu.

Pozri si prvý slovenský test Lada Xray Cross.