Nová Škoda Octavia bola nafotená bez kamufláže a faceliftovaný Superb odhalil únik.

Nová Škoda Octavia bola nafotená bez kamufláže a faceliftovaný Superb odhalil únik.

18. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Rok 2019 je pre Škodu veľmi výnimočný. Začiatkom roka bola predstavená Škoda Kamiq a začal sa predaj nového hatchbacku Scala. O pár dní bude predstavený facelift Superbu, ktorý bude prvý hybrid automobilky. Na jeseň tohto roku česká automobilka predstaví novú štvrtú generáciu Octavie. Takže priaznivci Škody si prídu tento rok na svoje, ale poďme sa pozrieť na Octaviu štvrtej generácie a na facelift Superbu.

Škoda Octavia 2019

Češký portál auto.cz zverejnil fotku novej Octavie pri testovaní, ktorá je absolútne bez kamufláže. Novinka dostáva úplne nový dizajn a od tretej generácie ju rozoznáš na prvý pohľad. Predná časť je podobná Škode Scala. Nájdeš tam podobnú mriežku chladiča, pod ňou otvor na nasávanie vzduchu pozdĺž celého nárazníku s LED hmlovými svetlami. Predné svetlá už nie sú dvojité. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť uhladené línie, ale asi najviac do očí bije mohutný D-stĺpik s malým oknom. Na zadnej časti je nové krídlo na veku batožinového priestoru, nové svetlá a uprostred veka bude nápis Škoda. Znak v zadnej časti budeme na nových modeloch Škoda márne hľadať.

Interiér novej Octavie nebol ešte zverejnený, ale ten bude veľmi podobný Scale. Avšak narozdiel od Scaly bude mať Octavia kvalitnejšie materiály, väčší dotykový displej a elektronickú parkovaciu brzdu.

Pod kapotou nájdeme benzínové a dieslové štvorvalce s objemom od 1,0 do 2,0 litra. Agregát 1,5 TSI by mal byť vybavený mild-hybridným pohonom so 48V okruhom.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Čo sa týka faceliftovaného Superbu, tak ten dostane nový dizajn prednej mriežky chladiča, nové Matrix Full LED svetlá a predné LED hmlové svetlomety. Na zadku nájdeme taktiež LED svetlá s novou optikou a nápis Škoda na veku batožinového priestoru. V interiéri sa veľké zmeny neudejú. Tam pravdepodobne nájdeme o niečo väčší dotykový displej s novým multimediálnym systémom s podporou Apple Car Play a Android Auto.

Upravený Superb je taktiež prvým hybridným vozidlom automobilky. Podľa odhadov by mal hybrid poháňať podobný agregát ako Passat GTE. Teda 1,4 TSI a elektromotor. Dojazd čisto na elektriku by mal byť približne 55 km podľa cyklu WLTP. Lenže pod kapotou hybridu sa môže objaviť aj 1,5 TSI spolu s elektromotorom. Premiéra nového Superbu sa uskutoční 26.mája v Bratislave.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Foto: auto.cz