BMW radu 8 Gran Coupe bolo nafotené bez kamufláže.

BMW radu 8 Gran Coupe bolo nafotené bez kamufláže.

18. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Predstavenie nového BMW radu 8 Grand Coupe sa blíži. Len nedávno mníchovská automobilka oficiálne oznámila, že predstavenie novinky prebehne koncom júna v Mníchove. Niet sa teda čomu čudovať, že novinka už bola nafotená bez kamufláže. Teda až na menšiu kamufláž na zadnom blatníku.

BMW 8-series GranCoupe

Nové BMW 8 Gran Coupe má skoro rovnakú prednú časť ako coupe. Najväčšie zmeny nastávajú od B-stĺpika kde sú dvere najviac a strecha sa zvažuje dole až k veku batožinového priestoru. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť hladké elegantné línie, ktoré dopĺňa výduch vzduchu na prednom blatníku. Zadná časť je taktiež skoro rovnaká ako má coupe. Nájdeme na nej dvojicu výfukov a medzi nimi difúzor. Športový charakter zvyšuje dvojica výduchov vzduchu nad výfukmi.

Do interiéru sa nemáme možnosť pozrieť, ale tam veľké zmeny nečakajme. Palubná doska bude pravdepodobne úplne rovnaká ako má coupe, avšak na zadných sedadlách bude viac miesta a za príplatok budú vzadu aj displeje s multimediálnym systémom.

BMW 8 Gran Coupe

Predaj by sa mal začať už v septembri tohto roku a na začiatok môžeme očakávať dve verzie. Silnejšia M850i bude mať pod kapotou 4,4 litrový osemvalec s výkonom 523 koní a krútiacim momentom 770 Nm. Ďalšia dieslová verzia 840d bude mať pod kapotou dieslový 3,0 litrový osemvalec s výkonom 315 koní a krútiacim momentom 680 Nm. Neskôr príde do ponuky aj benzín 840i, ktorý poháňa radový 3,0 litrový šesťvalec s výkonom 340 koní.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Foto: motor1.com