BMW ukázalo mierne odhalený rad 1. Prvé vozidlá sa dostanú k zákazníkom do konca roka.

BMW ukázalo mierne odhalený rad 1. Prvé vozidlá sa dostanú k zákazníkom do konca roka.

17. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Hyundai i30 Fastback N Performance

Súčasný výnimočný rad 1, ktorý má pohon zadných kolies a šesťvalec v ponuke ide do večných lovíšť. Čoskoro ho nahradí nová generácia, ktorá má motor uložený priečne a pohon predných kolies. Šesťvalec už budeme v novej generácii hľadať márne. Budú v ponuke len štvorvalce.

BMW 1-series 2019

Mníchovská automobilka BMW včera na viacerých fotkách odhalila prednú časť nového radu 1. Postupným odlepovaním kamufláže sa tak odhalovala predná časť. Taktiež bola zverejnená fotka, na ktorej je vidieť nový virtuálny displej. Ten však bude za príplatok.

Po technickej stránke je novinka postavená na platforme BMW FAAR, ktorá je kompatibilná len s troj a štvorvalcovými motormi. Šesťvalec už teda v ponuke nebude, ale nové uloženie motoru má aj svoje výhody. Vďaka tomu má vozidlo batožinový priestor s objemom 380 litrov, väčší vnútorný priestor a kompaktnejšie rozmery než aktuálna generácia. Taktiež má byť novinka ľahšia o 20 kg.

BMW 1-series interior

Hyundai i30 Fastback N Performance

Ak sa presunieme k motorom, tak v ponuke nájdeme určite 1,5 litrový trojvalec s označením 118i a výkonom 138 koní. V ponuke bude aj diesel 120d s výkonom 190 koní a pohonom všetkých kolies. Na vrchole má byť verzia M135i, ktorá má pod kapotou 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 305 koní.