Interiér Golfu MK8 bol odhalený únikom fotiek.

Interiér Golfu MK8 bol odhalený únikom fotiek.

17. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Oficiálne predstavenie ôsmej generácie Volkswagen Golf sa blíži a čoraz častejšie sa na internete objavujú nové fotografie a informácie. Však len pred pár dňami Volkswagen oficiálne zverejnil skice interiéru a exteriéru, no a dnes tu máme interiér bez kamufláže.

Interiér Golfu ôsmej generácie pôsobí oproti súčasnej siedmej generácii veľmi moderne. Na palubnej doske sa nachádza trojica displejov, pričom displej úplne vpravo je naklonený na vodiča a cez neho sa bude ovládať infoteiment, klimatizácia a vyhrievanie sedadiel. Uprostred je digitálny prístrojový štít a úplne vľavo sa nachádza ďalší malý dotykový displej. Cez neho sa budú pravdepodobne ovládať asistenčné systémy alebo svetlá. Palubná doska dostáva taktiež nový modernejší dizajn. Oproti siedmej generácii je viac uhladená a elegantnejšia. Nájdeme na nej lištu z hliníku, ktorá sa ťahá pozdĺž palubnej dosky. Pod ňou sú výduchy klimatizácie, ktoré sa tiež opticky ťahajú pozdĺž palubnej dosky.

Čo sa týka exteriéru, tak predná maska je nižšie a svetlá dostanú nový dizajn. Na zadnej strane sú svetlá s novým dizajnom, nápis Golf bude po novom pod znakom VW a nárazník je taktiež nový. Dokonca už na prvý pohľad je vidieť, že nový Golf je širší, dlhší a nižší.

Volkswagen Golf MK8

Golf sa v priebehu 45 rokov podrobí najväčšej transformácii. Dostane mild hybridné a hybridné pohony, taktiež aj moderné asistenčné systémy.

Výroba novinky má začať už o mesiac a oficiálne predstavenie by malo prebehnúť v septembri na autosalóne vo Frankfurte. Predaj by ma začať až vo februári 2020.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: autoexpress.co.uk